Tag Archives: прослава

Фотографијата со која кралицата Елизабета го прослави својот 96-ти роденден стана хит

Британската кралица Елизабета денеска го слави својот 96-ти роденден и ќе го прослави во Сандрингем, имот во Норфолк каде уживаше во семејните собирања со војводата од Единбург. По тој повод, организаторите на Кралското шоу за коњи во Виндзор објавија слика од кралицата направена минатиот месец во замокот Виндзор. На фотографијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пијан навивач на Келн направи шоу на стадионот на Баерн, видеото го споделил клубот за кој навива…

Лудата сцена се случила откако Баерн испаднал од Лигата на шампионите на празната Алијанц Арена. Видно пијан навивач на Келн е снимен како се симнува преку трибините и се спушта на теренот, а додека скокал на тревата можел да претрпи сериозна повреда бидејќи незгодно слетал и малку го искривил зглобот. …

Повеќе »

ПРОСЛАВА ВО БЛИЗИНА: Бизарен случај во Тузла – Куршум залутал во стан на 13. кат, за среќа нема повредени

Непознато лице вчера испукало неколку истрели од огнено оружје на улицата „Кречанска“ во Тузла, но нема повредени, изјавила портпаролката на МВР на кантонот Тузла, Амра Капиџиќ. Капиџиќ додала дека еден истрел поминал низ отворениот прозорец на станот на 13-ти кат, но за среќа нема повредени. За настанот бил известен дежурниот …

Повеќе »

Среќен празник татковино: Македонија денес одбележува 30. години НЕЗАВИСНОСТ!

Централната прослава по повод 8. Септември, нашиот Ден на независноста, ќе се одржи на денес, 8. септември 2021, година (среда) во 17 часот пред Собранието на Република Северна Македонија. Сценариото за настанот може да го најдете ТУКА. Настанот е со ограничен број публика поради пандемијата и здравствените протоколи кои попречија …

Повеќе »

(ВИДЕО) РАБОТНА ПРОСЛАВА: На 40. роденден на војвотката се појавила и фотографија од ќерката Лилибет Дајана…

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни. Во видеото, кое таа го објави на профилот на Фондацијата Archewell, на Инстаграм, Меган ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вака бившите школски колеги ја прославиле победата на олимпискиот првак – видеото е ХИТ!

Ученици од градот Бризбејн во Австралија станаа интернет хит откако беше објавена снимка од нивната прослава за освојување на златото на нивниот поранешен колега на Олимписките игри во Токио. Пливачот Зак Стубли-Кук освои злато и го собори олимпискиот рекорд во дисциплината 200 метри градно, на големо задоволство на неговите поранешни …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка (57) објавила ретка фотографија од нејзината тригодишна ќерка Фрида

Ќерката на Бригит Нилсен расте со незапирлива брзина. Познатата 57-годишна актерка објавила семејно селфи во кое позирала со сопругот Мати Деси (42) и нивната тригодишна ќерка Фрида. 2Вчера го прославивме 3-от роденден. Се роди нашата sвезда”, напишаЛА гордата мајка. View this post on Instagram A post shared by Brigitte Nielsen …

Повеќе »

(ФОТО) Симон Трпчески во Букурешт: Момент за прослава!

Меѓу бројните во Букурешт кои отидоа да го прослават учеството на македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство беше и Симон Трпчески, нашиот прославен пијанист… „Прославување на првото учество на македонската фудбалска А репрезентација на Еврошампионатот и нашиот прв историски гол во Букурешт, заедно со мојот брат Јован Трпчески, како и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЗИТИВА – Ентони Хопкинс Оскарот го прославил со танц со Селма Хаек

Актерот Ентони Хопкинс (83) освојувањето на Оскарот го прославил со танц со актерката Селма Хајек, а видеото беше објавено на социјалните мрежи. Хопкинс ја освои наградата за најдобра машка главна улога во филмот „Татко“. Со песната „Dance me to the end of love“ од Леонардо, Селма и Ентони танцувале во …

Повеќе »