Tag Archives: прослава

(ФОТО) Вергара објавила фотографии од роденденската прослава, луѓето пишуваат: „Како ти имаш 50. години?

СОФИЈА ВЕРГАРА денеска го слави својот 50-ти роденден. Таа на Инстаграм објави неколку фотографии од прославата. Таа имала две торти и уживала во шампањско со своето друштво. View this post on Instagram A post shared by Sofia Vergara (@sofiavergara) За да го прослави роденденот, Софија облекла долг летен фустан со …

Повеќе »

(ФОТО) Прекрасни вести од домот на најубавиот турски пар: Бурак и Фахрије имаат одлична причина за славење!

Пред точно пет години, Бурак Озџивит ги скрши срцата на илјадници обожавателки кога се заколна на вечна љубов само на една, и тоа најголемата – убавата колешка Фахрија Евџен. Беше на романтичниот брег на Босфор, во Истанбул, во доцните попладневни часови. Иако турските медиуми во меѓувреме неколку пати ги разведуваа, …

Повеќе »

ВТОР ЗА ДА ГО НАСЛЕДИ ТРОНОТ – ШЕТАЊЕТО ДО МАЈЧИНИОТ КОВЧЕГ МУ Е НАЈЛОШОТО НЕШТО ВО ЖИВОТОТ: Принцот Вилијам слави 40 роденден, не го поканил брат му на прославата!

Принцот Вилијам, војводата од Кембриџ, денеска наполни 40. години. Роден е во 1982. година во Лондон како најстар син на престолонаследникот Чарлс и покојната принцеза Дијана, а е внук на кралицата Елизабета Втора и покојниот принц Филип. Детството на Вилијам на многу начини се разликувало од неговите врсници ширум светот. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗРАБОТКАТА ТРАЕЛА 700 ЧАСА! Венчаницата на Бритни Спирс е олицетворение на елеганцијата, а зад се стои Донатела Версаче

Бритни Спирс е Версаче невеста Поп принцезата му кажа „да“ на својот вереник Сем Ашгари во четвртокот во куќата на парот во Таузенд Оукс, Калифорнија. Таа прошетала по патеката во прилагодена креација на Донатела Версаче, а меѓу гостите била и самата дизајнерка. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) НИКОГАШ НЕ Е ДОЦНА ЗА ЉУБОВ: Се вериле пред 60. години, а сега КОНЕЧНО стапуваат во брак во десеттата деценија

Никогаш не е доцна за љубов… Иако многу брачни парови во 90-тите размислуваат за крајот на својот живот, Џејн и Алекс дефинитивно се различни. По 60. години веридба, овој пар решил да се венча во десеттата деценија. Имено, Џејн дошла во електрична инвалидска количка за да се спушти по патеката, …

Повеќе »

(ФОТО) „Многу не се изложени со децении“: Дали со ова ќе и се оддаде почест на принцезата Дијана за време на прославата на јубилејот на кралицата Елизабета?

Принцезата Дијана за многумина и понатаму е омилена принцеза… Следната недела британското кралско семејство ќе одбележи историски настан, платинестиот јубилеј на кралицата Елизабета Втора. Во февруари 2022. година, таа стана британски монарх со најдолг мандат во историјата по 70. години на тронот. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивна фотографија од новиот филм за Индијана Џонс – потврдено кога ќе го видиме Форд во легендарната улога

Петтиот дел од франшизата филмови за уникатниот Индијана Џонс доаѓа во летото 2023 година, а на Твитер се појави првата фотографија од новиот дел од приказната за најголемиот акционен истражувач. The much-anticipated fifth instalment in the #IndianaJones film franchise will hit the theatres on June 30, 2023 starring #Hollywood veteran …

Повеќе »

(ФОТО) Антонио Бандерас во кревет ја прославил осмата годишнина од врската со 20-години помладата девојка

Актерот Антонио Бандерас (61) и неговата девојка, банкарката Никола Кемпел (41), во бели мантили и опкружени со црвени балони, ја прославиле осмата годишнина од нивната врска. Двојката среќата ја споделила со своите обожаватели на социјалните мрежи. Да потсетиме, Никол и Антонио ја започнаа својата врска во 2014. година, а актерот …

Повеќе »

Татко го слушнал разговорот помеѓу новата сопруга и синот и ја откажал прославата на Денот на мајката

ЗДРАВИ граници се многу важни во романтичните и семејните односи. Ако ги нема, некој може да ни наштети, макар и ненамерно. Тато, кој се претставува како Фред Вокер, на Редит проговорил за ситуацијата во која се нашол. Од првиот брак има 13-годишен син, кој е интровертен (со повлечен карактер). Неодамна …

Повеќе »