Tag Archives: промена

(ФОТО) Им ги „кршеше“ срцата на жените ширум светот, а сега е непрепознатлив: „Што е ова?

Холивудскиот актер Патрик Демпси (56) јавноста најмногу го памети по улогата на лекар, неврохирургот Дерек Шепард од серијата „Вовед во анатомија“, а во серијата го нарекуваа и „За сонување“ (McDreamy) поради неговиот неодолив изглед, како во серијата така и во реалниот живот. Актерот го привлече вниманието на жените ширум светот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Необично НОВОГОДИШНО мезе кое ќе ги восхити пријателите и семејството! Тајната е во КРЕАТИВНОСТА!

Заборавете на големите оброци и часовите на подготовка. Обемните и обилни вечери на новогодишната ноќ станаа апсолутно минато, особено ако се земе предвид фактот дека последниот ден од годината го посветуваме на подготвување оброци, а дека суштината на вечерта се сведува на уживање во музиката и пијалоци со најблискиот круг. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња!

Угледниот музички магазин Rolling Stone за прв пат по 17. години ја освежи својата листа со топ 500. најдобри песни на сите времиња. Оригиналната листа беше објавена во 2004. година, и оттогаш многу се сменија, некои нови уметници созреаа, а некои нови музички изрази го најдоа својот пат до листата. …

Повеќе »

(ФОТО) Популарниот глумец покажал драматична промена на изгледот

По губење на тежината, Сет Роген одлучил да ја направи својата трансформација уште поимпресивна, па ја скратил косата и ја избричил препознатливата брада. „Нова фризура, подеднакво жежок изглед“, се пошегувал тој во описот на фотографијата што ги изненадила неговите девет милиони следбеници. View this post on Instagram A post shared …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ким Кардашијан непрепознатлива: Потполно ја променила фризурата и заштитниот знак!

Ким Кардашијан направи голема промена во изгледот. Реалната sвезда Ким Кардашијан е позната по својата долга црна коса и секако облините кои на некој начин се нејзин заштитен знак. Сепак, таа на својот Инстаграм профил објави фотки и видеа каде е потполно непрепознатлива. Потребни се неколку секунди за да сфатиме …

Повеќе »

Дете за малку ОСЛЕПЕЛО поради храната која секојдневно ЈА ЈАДЕМЕ!

Тој посетил неколку офталмолози и педијатри, но никој не успеа да му постави соодветна дијагноза. Австралиецот Ксијан Мур, кога имал 14. години, скоро ослепел бидејќи јадел само пилешко, пржени компири, леб и од течности пиел само газиран сок. Тој посетил неколку офталмолози и педијатри, но никој од нив не успеа …

Повеќе »

(ФОТО) Никита и Мајкл 18. години подоцна: Еве како денес изгледаат јунаците на популарната серија!

Ниту слични на оние херои што ги сакавме во популарната серија Првата епизода од серијата „La Femme Nikita“, работена според истоимениот француски филм на режисерот Лук Бесон, беше премиерно прикажана на 13. јануари 1997. година. Оваа телевизиска адаптација на филмскиот хит ја должи својата популарност на одличната хемија меѓу главните …

Повеќе »

(ФОТО) Баклава со кикирики

Потребно е: за 12. лица 500 г. кори за баклава 900 г. нелупени кикирики 80 г. шеќер 250 г. путер Шербет: 300 г. шеќер 200 г. мед 800 мл. вода 1 лимон Подготовка: прво подгответе го шербетот, за да има време да се излади.Варете ги водата и шеќерот околу десет минути …

Повеќе »

ПОТПОЛНА ПРОМЕНА НА ИЗГЛЕДОТ – Го памтиме како Гладијатор, а еве како сега изгледа Расел Кроу!

Расел Кроу многумина оставил без зборови кога се појавил на сетот на неговиот последен филм – тој е едвај препознатлив. Поради трилерот „Unhinged“, тој претрпе сериозна трансформација на своето тело, со тоа што стана крајно дебел. Иако некои коментираа дека станува збор за „дебел костум“ за снимање, оние малку подобро …

Повеќе »