Tag Archives: програма

(ВИДЕО+ФОТО) НЕСТВАРНИ СЦЕНИ ОД НОВИ САД: Илјадници луѓе се простиле од Ѓорѓе Балашевиќ – лампиони го прекриле небото, факели на Дунав!

Програмата „Ноќта кога Џоле го преплива Дунав“ започнала со песната „Сине мој“, емитувана од звучникот на Кејот на жртвите од рацијата, со која жителите на Нови Сад се простија од својот омилен сограѓанин, големиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кој почина во петокот од корона вирусот. Бројни обожаватели на панонскиот морнар, кои …

Повеќе »

ЈА СЛАВИМЕ АМЕРИКА ВО ТРАЕЊЕ ОД 90 МИНУТИ: Том Хенкс ќе ја води церемонијата на инаугурацијата на Џо Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на празнична програма на 20. јануари, на денот на инаугурацијата на Џо Бајден, објавија организаторите на овој настан. Во специјалното шоу, кое ќе трае 90 минути и ќе се вика „Ја славиме Америка“, ќе учествуваат и некои други познати личности во САД, како што …

Повеќе »

Ја претставуваме Golden Men Club – Прва организација во Македонија која се занимава со машко – женски односи, комуникација и личен развој

Денеска ќе ве запознаеме со организацијата Golden Men Club. Организација која ја создаде првата програма во Македонија која се занимава со машко-женски односи,  комуникациски вештини и личен развој. Позади оваа организација стојат основачите Марјан и Мартин кои што во име на Тимот на Голден Мен Клуб ќе не запознаат малку повеќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХАОС ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Српска водителка водела ДНЕВНИК а потоа ја снашла грда неволја!

Водителката Роксанда Бабиќ се однесувала навистина професионално… Видеото кое стана апсолутен хит се споделува на социјалните мрежи, покажувајќи колку може да биде професионален еден презентер. Имено, водителката Роксанда Бабиќ имала лоша среќа во програмата во живо, но храбро се соочила со „неочекуван гостин“. Во програмата во живо, додека таа им …

Повеќе »

Демант на изјава на Дамјан Манчевски, министер за информатичко општество и администрација во Владата на РСМ

Во врска со изјавата на министерот за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски, изнесена вчера преку профил на социјалната мрежа Facebook, a поврзана со протестот на македонските оператори одржан на 21.6.2020 година, во која меѓу другото вели, цитираме: „Со прекинот на телевизиските канали од страна на операторите е направена повреда …

Повеќе »

(ВИДЕО) „НИКОЈ НЕ САКА ДА БИДЕ ПОКРАЈ МЕНЕ“ – Том Хенкс признал како му изгледа животот после корона вирусот и сите ги РАСТАЖИЛ!

Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон се излечија од вирусот корона, а славниот актер сега и се обрати на јавноста и и’ раскажал како му изгледа животот после се. Том, во улога на презентер на комичната емисија „Saturday Night Live“, на хумористичен начин раскажал како изгледало неговото лекување од …

Повеќе »

(Фото Галерија) На ова 8. годишно момче му бил дијагностициран аутизам: Мајка му ја открива тајната како „го отклучила“

Мајка од Аризона била „со скршено срце“ кога на нејзиниот син му бил дијагностициран аутизам, нарушување на спектарот (ASD). Две години подоцна, сепак, нејзиното 8.годишно момче се променило, и станало повеќе социјално, исполнето и среќно. Таа позитините промени ги заблагодарува на медитацијата на “Falun Dafa” – духовна пракса која ги …

Повеќе »

На „Скопје Филм Фестивал“ две работилници: Средба со актерката Анастасија Евграфова

На годинешното 22. издание на Скопје филм фестивал, се одржуваат две работилници за различни аспекти на создавањето филм. Во организација на Млади активисти за промена и Женска алијанса, во соработка со Скопје филм фестивал и Денови на квир кино се одржа четириденвната работилница за правење филм што меѓу другото вклучуваше …

Повеќе »

Јавна соба со нови содржини!

Уште една богата неделна програма: 13.02. // 17:00 – Финансиско кафе со КД Фондови Дознајте како да управувате со личниот буџет. facebook event link 13.02. // 18:00 – Coffee with an expert На кафе со Роланд Сајмон учиме за брендинг! facebook event link 13.02. // 19:30 – Отворен час со …

Повеќе »