Tag Archives: програма

(ВИДЕО) Непозната девојка среде „јавување во живо“ му пришла на новинарот и го бакнала: „Многу си сладок!“

Џон Пол Гонзо, репортер на тв куќата Network Ten, стана вирален хит откако на Твитер сподели видео на кое вежба во живо пред катедралата Свети Теодор во Кишињев, каде што требало да зборува за новиот пакет американска воена помош за Украина. Во еден момент до него дошла непозната девојка и …

Повеќе »

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО – Хрватска денеска дебитира во Катар, на терен ќе бидат и Германија, Шпанија и Белгија

Светското првенство во Катар продолжува денеска кога се играат четири нови натпревари. Најинтересен дефинитивно е оној меѓу Мароко и Хрватска, кој воедно е и прв на денешниот распоред. Хрватска е благ фаворит на овој натпревар, бидејќи има поквалитетен играчки кадар и се во фантастична форма. Лигата на нации ја комплетираа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ИЗРЕВОЛТИРАН – ВОДИТЕЛОТ ПРЕДИЗВИКАЛ СКАНДАЛ ВО ПРОГРАМА ВО ЖИВО: Ги наклеветил телевизијата и неговите колеги, па добил отказ! На работ на солзи и се обратил на поранешната колешка…

Водителот на телевизиската станица во Лос Анџелес KTLA, Марк Местер, добил отказ откако жестоко ја критикувал својата редакција и колегите кои и нанеле неправда на неговата партнерка во водењето емисија во живо. Според странските медиуми, Местер збеснал откако неговата колешка Линет Ромеро, која неколку дена претходно дала отказ за да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Федерер со пораз, но во голем стил, се прости од тенисот!

Роџер Федерер и официјално ја заврши својата професионална тениска кариера. По 1.527 меча, 1.251 победа, 310 недели на врвот на АТП листата, 103 трофеи, 31 финале на Грен слем, 28 титули на мастерсите, 20 грен слем титули, пет години како број еден, легендарниот Швајцарец го „закачи рекетот на клинец“. "Can …

Повеќе »

Втора ПРЕСС конференција пред големиот концертен спектакл на отворено: „Меморија со „Дирлада“ најавија добро дружење, песна, музика и забава и многу интересни гости!

Денес, 25 мај, некогашниот Ден на младоста, не случајно симболично беше одбран за втората и последна ПРЕСС конференција на групата „Меморија“ која се одржа на терасата на скопскиот хотел „Парк – 4“, на која беа соопштени сите детали за концертениот спектакал под отворено небо кој ќе се одржи на 11. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СТРАШНО – ДЕВОЈЧЕ НАШЛО МЛЕКО СО СВОЈА СЛИКА, ПА СОСЕДИТЕ ВИКНАЛЕ ПОЛИЦИЈА: Не ја знаела ТРАГИЧНАТА приказна која го одбележала нејзиното детство!

Бони Ломан (7) останала шокирана кога еден обичен ден ја видела својата фотографија на кутија со млеко. Таа не ни можела да замисли дека причината за оваа фотографија е прилично морничава. Имено, Бони била киднапирана на тригодишна возраст. Татко ѝ ја барал со години, се вклучил на сите можни начини, …

Повеќе »

Од 9. до 31. мај – 50 ГОДИНИ „МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ“

🎉Да прославиме!Наметнувајќи се како културен симбол на современието, оперската манифестација „Мајски оперски вечери“, која благодарение на својот профил и специфика ги надминува границите на нашата земја и високо се позиционира во меѓународната сфера, годинава одбележува 50 години постоење.Изминатите педесет години, на фестивалските програми ги содржи најатрактивните дела од европската музичка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Водителката на временската прогноза ја донела својата ќерка во програмата во живо

И’ гледачите и нејзините колеги ббиле шармирани од изгледот на малата Фиона, а преносот поминал без проблеми. Метеорологот Ребека Шулд, која ја пренесува временската прогноза аа американската ТВ куќа, до неодамна работела од дома, а за време на преносот во живо ја држела во раце својата ќерка Фиона која има …

Повеќе »

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛ „ПОКОСИЛ“ РЕПОРТЕРКА ВО ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО ВО ПОСЛЕДНАТА НЕДЕЛА НА РАБОТА: Еве колку време и требало повторно да се вклучи!

Репортерка од Западна Вирџинија била удрен од автомобил во живо во емисија додека известувала за комуналните проблеми. Тори Јорги гледала директно во камерата додека гледачите можеле да видат пар фарови кои се приближуваат зад неа. Тогаш таа буквално била исфрлена од кадарот кога автомобилот ја удри одзади, а гледачите можеле …

Повеќе »