Tag Archives: прогноза

(ВИДЕО) Шеф на 860. радио станици тврди дека оваа песна ќе биде светски летен хит!

Тим Пулман е шеф во iHeartRadio, што значи дека надгледува програма на дури 850. радио станици ширум САД, односно нивниот стриминг. Поради тоа Пулман добро се испраксирал во тоа која песна би можела да биде мега хит, а за Business Insider открил кои 11. песни мисли дека би можеле да …

Повеќе »

Какво време ќе ни донесе оваа недела?

Последни денови од овогодинешниот јануари нема да донесат некоја значајна промена на времето. Останува претежно ведрото време, слабата магла по котлините наутро и препознатливата заматеност преку ден. „Поубавото“ време во комбинација со чистиот воздух ќе биде „резервирано“ за повисоките места. Утрата остануваат релативно студени, барем до среда. Минималната температура главно …

Повеќе »

Прогноза за последниот работен ден неделава

Се’ на се’, јужниот дел од земјава ќе има „полошо“ време отколку северниот во текот на овој петок. Само во раните утрински часови се можни слаби врнежи во северната половина од земјата, додека повремени врнежи во јужниот крај ќе има претпладне и повторно во текот на вечерните часови. Повремени сончеви …

Повеќе »

За празниците невообичаено топло време за јануари, но и магла

Сабота ќе биде натросечно топол јануарски ден. Адвекцијата на топол воздух заради јужното струење пријатно ќе делува на повисоките места каде ќе биде во комбинација со сончево време. Но, ова нема да важи за љубителите на скијањето, бидејќи оваа метео состојба ќе значи и лоша состојба на снегот на ски …

Повеќе »

Времето денес: Пролет среде зима

Петок ќе помине во знакот на суво време. Наутро по одделни котлини, особено во централниот и источниот регион ќе има услови за појава на ниска облачност. Западниот крај ќе има главно сончево време со мала облачност. Навечер ќе биде претежно ведро. Минималната температура насекаде ќе биде негативна и со вредности …

Повеќе »

Очекувајте снег и врнежи

Четврток, четврти јануари, ни носи уште една брза и краткотрајна промена на времето, која за волја на вистината голем дел од народот буквално ќе ја преспие. Атмосферскиот фронт кој што се очекува да ја донесе промена многу бргу ќе се премести преку нашиот регион, со тоа што утре околу пладне …

Повеќе »