Tag Archives: професор

(ФОТО) МЕТЈУ МЕККОНАХЈУ СЕ ОТКАЖАЛ ОД ГЛУМАТА: Интересно е што работи сега!

Метју Меконахи досега има играно во над 50. филмови, освои Оскар, Златен глобус и тоа му се чини повеќе од доволно! Имено, славниот актер решил да најде професија и да стане професор, што успеа да го направи на престижниот универзитет во Тексас. In recognition of his professional pedigree and personal …

Повеќе »

(ВИДЕО) Снимка од безобразен професот: Американец непримерено допирал ученичка- морбидно е што нејзините родители го оправдале!

Професорот по историја, Тревис Холанд, во средното школо „Игливил“, во американската сојузна држава Тенеси, е суспендиран откако е објавена снимка на која се гледа како на непримерен начин допира една ученичка. На снимката која настанала во понеделникот се гледа како професорот на тинејџерката која стои зад неговата маса, прво ја …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Ана Костадиновска:„На стадион со Тоше Проески ,буквално ми се одзеде здивот кога излегов на сцена пред толку мноооогу народ…“

Таа е неодминлива, доколку одите на настапи и концерти на врвни македонски изведувачи не може да не ја видите…Таа е Ана и на сцената е најчесто со Сара со која се повеќе од колешки,сестри…Потекнува од музичкото семејство Костов (Кире и Кармен Костови) а таа повеќе од успешно го пренесува семејниот …

Повеќе »

(ФОТО) Пиел 6. енергетски пијалоци дневно: „Хемикалиите ми го изедоа јазикот!“

Австралијанец објавил фотографија од својот оштетен јазик бидејќи сакал, како што тврди, да предупреди на опасноста од конзумирањето на енергетски пијалоци. Пиел до шест такви појалоци дневно Откако секојдневно пиел најмалку шест енергетски пијалаци, учителиот Ден Ројалс покажал што таквата навика му направила на неговиот јазик, пишува “Metro”. Во Фејсбук …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Браво за наставникот:Професор од Вараждин на школска приредба настапил како Фреди Меркјури!

Професорот Томислав Цвртила од своите ученици во учениците во Музичкото училиште во Вараждин се простил на начин кој тие веројатно нема никогаш да го заборават… Имагинативниот професор на школската приредба ја извел песната „Боемска рапсодија“ преправајќи се во Фреди Меркјури. Снимката од неговиот настап многу бргу станала хит на социјалните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Има 104. години, во пензија отишол со 95. и подвижен е како момче: Тајните на кардиохирургот за долг живот!

Прославениот кардиохирург Елсворт Верхам неодамна наполнил 104. години, а по скали „поттрчнува“, ја средува градината, не користи ниту бастун при одење…Во животот минал се и сешто, вклучувајќи ја и Втората светска војна во која учествувал и работел како лекар, а својата професија отсекогаш ја сакал. „Го знаете она кога луѓето …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Интервју – Филип Стевановски: Македонскиот музички професор заедно со ВАН ГОГ „држеше“ лекции по музика!

Во светот на музиката е од многу мал, откако знае за себе, но музичкото образование го започнал на шест години.Во основното музичко училиште во Куманово свирел пијано, за да подоцна образование го продолжи во средното музичко училиште ДМБУЦ „Илија Николовски – Луј“ во Скопје, инструмент тромбон во класа на проф. …

Повеќе »

(ФОТО) Андријана Јаневска ги „разигра духовите“ и со статусот на Фејсбук никого не остави рамнодушен!

Пејачката и професорка по музика, Андријана Јаневска преку својот статус на Фејсбук ги натера своите пријатели и следбеници да размислат за суштината на животот и нештата за кои во време на брз начин на живот се помалку размислуваме. Имено, таа на некој начин напиша дефиниција за нештата во секојдневието кои …

Повеќе »

Умрел Антонио Карлучио, еден од најпознатите готвачи во светот, учител на Џејми Оливер

Антонио Карлучо, еден од најпознатите готвачи на светот, сопственик на ланец ресторани, ТВ Ѕвезда и автор на многубројни книги за кулинарство, умрел во 80. година на живот. Карлучио од Италија во Лондон се доселил во 1991. година и во Велика Британија изградил кариера на најголема ѕвезда во светот на гастрономијата. …

Повеќе »