Tag Archives: притвор

ЗА 2022 ГОДИНА – Нобеловата награда за мир беше доделена на борци за човекови права од Русија, Украина и Белорусија

Годинашни добитници на Нобеловата награда за мир се руската организација за човекови права „Меморијал“, украинската организација за човекови права „Центар за граѓански слободи“ и Алес Бјалицки, белоруски борец за човекови права. Норвешкиот Нобелов комитет денеска соопшти дека овогодинешната Нобелова награда за мир е доделена на две организации и на еден …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Уапсен братот на Пол Погба. Се сомнева дека со криминалци изнудувал пари од својот брат

Матијас Погба (32), фудбалер од нисколигашот од Гвинеја и Франција, е обвинет и одреден му е притвор за обид за изнуда од својот помлад и далеку попознат брат, ѕвездата на Јувентус, Пол Погба. Обвинителите во Париз го гонат него и уште четворица мажи за изнуда и криминален заговор. View this …

Повеќе »

(ФОТО) Момчето на Ријана АСАП Роки, пуштен од ПРИТВОР (а не му е прв пат)! Кога ќе слушнете колку била КАУЦИЈАТА, ќе ви се сврти во главата!

АСАП Роки е уапсен на аеродромот во Лос Анџелес веднаш по враќањето од патување со Ријана, полицијата ги чекала пред нивниот приватен авион. АСАП Роки, со која Ријана го чека своето прво бебе, денеска е ослободен од притвор во Лос Анџелес, каде е виден како влегува во својот џип. АСАП …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ѓоковиќ вратен во притвор: На вечерашното сослушување од депортација може да го спаси само ЕДНА РАБОТА!

Најдобриот тенисер на планетата Новак Ѓоковиќ е префрлен во хотелот Карлтон Парк. Тој беше во тој хотел за време на петдневниот имиграциски притвор пред првото судско рочиште. Сега тој е вратен на истото место, а австралиски „The Age“ пишува дека делувал смирено и сталожено во спортската опрема. Новак го чека …

Повеќе »

Новак Ѓоковиќ НЕМА ДА ИГРА на АО: Судење, жалби, а ако е УПОРЕН ќе остане (до недоглед) во хотелот за мигранти!

Австралиската влада тврди – доколку победи Ѓоковиќ, сепак можеме повторно да го приведемеАвстралиската влада објавила одговор на 13. страници на жалбата поднесена од Новак Ѓоковиќ.Ѓоковиќ поднесе жалба на одлуката на Владата на Австралија да го депортира од земјата, а рочиштето е во недела навечер (по наше време).Точно на полноќ по …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајките ширум светот зборуваат за говорот: Дијана едвај ги задржувала солзите

Дијана Ѓоковиќ, мајката на најдобриот тенисер на денешницата, испратила порака на англиски јазик до цела планета. Секоја мајка на светот ја почувствувала нејзината емотивна порака. „Разговарав со него пред неколку часа… Тој рече дека е добро, не разговаравме многу, но разговаравме неколку минути и тој се обидел да спие, но …

Повеќе »

Боки 13 си дојде дома: Судот го испрати во домашен притвор

Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, ќе биде префрлен од притвор во истражниот затвор во домашен притвор, одлучил Апелациониот суд на Северна Македонија. Јовановски беше во притвор во истражниот затвор „Скопје“ од 15. јули минатата година, кога беше отворена истрага за случајот „Рекет“, за кој тој, во јуни годинава, беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните мрежи. На снимките се гледа акробатката Сем Пенда како се расправа со полицијата за уредбата за бикини во Миртл Бич, Јужна Каролина, за која полицијата вели дека таа ја крши и покажува како полицијата ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЖАС – Спортисти завршиле во притвор: Полицаец пукал на олимпијци бидејќи не го почитувале полицискиот час!

На полицаецот му следи пријава за обид за убиство… Сурферите, Рафаел Вилавиенцио и Ноа Мар МекГонагле се големи костарикански спортски ѕвезди. Времето и брановите биле идеални за тренинг, но плажите во Костарика се затворени, а на сила е и полициски час. Ова се само некои од мерките во оваа земја …

Повеќе »