Tag Archives: природна

(ФОТО) МОДНА ИКОНА И ТОЧКА! – Има 57. ГОДИНИ, СЕДА КОСА И СЕГА СЕ СОБЛЕКЛА ВО КОСТУМ ЗА КАПЕЊЕ: Таа е единствената жена во Холивуд која е како нас

Сара Џесика Паркер е стилска икона и точка. Може да има 30. или 80. години, но тоа е факт.Популарната Кери од култната серија „Сексот и градот“ привлекува внимание каде и да се појави, а ниту овој пат изгледот на Сара Џесика Паркер не можел да помине незабележано.Имено, американската актерка, продуцентка …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Тиркизен рај на медитеранскиот брег: Се наоѓа меѓу 40-те најубави плажи во Европа

Уникатната тиркизна боја на морето го привлекува вниманието на туристите од целиот свет и се смета за една од најголемите атракции на турскиот медитерански брег. View this post on Instagram A post shared by Amanda Ferris (@amandaferris92) Светски познатата плажа Капуташ во турскиот медитерански град Каш, еден од омилените окрузи …

Повеќе »

(ФОТО) Латино убавицата фатена без трошка шминка, а открила одлична фигура во костим за капење!

Познатата латино ѕвезда Шакира ги одвела своите синови на плажа и на папараците им ја покажа природно убавата фигура и лице без шминка. Латино ѕвездата и поп-пејачка Шакира изгледа исто толку слатко како и на почетокот на кариерата, а покрај тоа што има две деца, 45-годишната пејачка има одлична фигура …

Повеќе »

(ФОТО) Немала естетски операции, таа е олицетворение на природната убавина – слики од плажа го покажуваат тоа!

Една од најубавите актерки во светот, Џесика Алба, е во брак со продуцентот Кеш Ворен веќе 13. години и имаат три деца. Парот важи за еден од најскладните во светот на шоу-бизнисот, а Џесика секогаш со многу љубов зборува за Кеш: View this post on Instagram A post shared by …

Повеќе »

(ФОТО) ЈА ИЗНЕНАДИЛА ЈАВНОСТА – За новата улога Никол Кидман драстично го променила својот изглед

Холивудската актерка Никол Кидман драстично го променила изгледот за улогата во новата серија „Roar“. Кидман со години носи препознатлива долга руса коса, а за потребите на новиот проект ја скратила косата и ја обоичла во црвена боја. Ретко кој се сеќава на актерката од почетокот на кариерата кога имала црвени …

Повеќе »

(ФОТО) Познатата актерка го опуштила стомачето и ги покажала несовршеностите: „Нема криење, тоа е мојата цел!“

НА ЕКРАНОТ и пошироко, Џејми Ли Кертис е навистина автентична. 63-годишната актерка глуми во новиот филм „Се, секаде, одеднаш“, кој во кината пристигнува на 8. април, а со најновата објава на Инстаграм се отвори за својот изглед за улогата што ја игра. Споделувајќи ја својата фотографија од сетот, Кертис рече …

Повеќе »

(ФОТО) Како навистина изгледа Џоан Колинс (88)? Објавена ретка фотографија на глумицата без перика!

Славната Алексис секогаш се појавуваше во јавноста гламурозно, со шминка, скапо облечена и со перика. Џоан Колинс имаше само неколку добри улоги во животот, но и само една – улогата на Алексис од „Династија“, беше доволна за да се стекне со светска слава. Џоан Колинс има 88. години и никој …

Повеќе »

(ФОТО) БЕЗ ГРАМ ШМИНКА И ФОТОШОП: Нина Бадриќ „го запалила“ Инстаграм со фотографија во костим за капење!

ХРВАТСКАТА пејачка Нина Бадриќ одмара на Хвар, а секојдневно објавува фотографии на Инстаграм. Најновата, во која пејачката позира во едноделен црн костим за капење, собрала повеќе од 10.000 лајкови. „Само живеј, само биди“, напишала таа покрај сликата. View this post on Instagram A post shared by Nina Badrić (@badrich) Голем …

Повеќе »

(ФОТО) ИРИНА ШАЈК СО ЕДНА ПОЗА ПОКАЖУВА ПОВЕЌЕ: Жешката манекенка позирала во градник, но тоа не го привлекло најголемото внимание. Погледнете ја убаво фотографијата!

Ирина Шајк ги воодушевила фановите кога објавила нова фотографија. Руската убавица позирала без шминка и со распуштена, влажна коса. Фотографијата собрала над половина милион лајкови, а фановите забележаа дека Ирина открила повеќе отколку што планирала. Во одразот во огледалото зад Ирина, можете да го видите нејзиниот задник, кои нејзините следбеници …

Повеќе »