Tag Archives: принципи

Шест начини најбезболно да го намалите внесувањето на шеќер

Елиминирањето на шеќерот од вашата исхрана не е само корисно за губење на тежината, туку е исто така важно за долгорочно здравје. Сепак, не е лесно да се откажете од намирниците со шеќер, но постојат одредени совети кои можат да ви помогнат да го направите процесот што е можно „побезболен“. …

Повеќе »

Автофагија – тренд или стар рецепт за здравје?

Сезоната на одмори не е најдоброто време за броење калории, но бидејќи секогаш после летото донесувате важни одлуки, една од нив може да биде поздрав начин на живот. Ова секако подразбира правилна исхрана, бидејќи „здравјето влегува во устата“. Но, кој режим да се избере? Има толку многу совети и толку …

Повеќе »

(ФОТО) Тајната на блескавата кожа на Меган Маркле

Козметичарките кои ги посетува Меган Маркл, експертите за убавина Кејт Самервил и Џоана Варгас, ја истакнуваат важноста на ритуалите како што се пилинг, хидратација и формули со ретинол. Првиот и најважен чекор е чистење на лицето, ако имате мрсна кожа, тогаш е двојно, ако е сува, исчистете ја само еднаш, …

Повеќе »

Дали сте слушнале за диетата Fast 800? Го воодушевила светот и дава одлични резултати!

Нутриционист и доктор за фитнес, Мајкл Мозли, решил да открие неколку интересни детали за диетата што го маѓепса светот. Како влијаеше коронавирусот на вас ? Мојот син Ден првично се сомневаше дека е заразен со Ковид-19, па целото семејство беше принудено да биде во изолација неколку дена. Користевме свежа храна, …

Повеќе »

ЗОШТО ГЕРМАНИЈА ИМА ТОЛКУ МАЛА СТАПКА НА СМРТНОСТ ОД КОРОНА: Докторите откриле што и како прават за да го спречат ширењето!

Германија, најдобро од сите европски земји, се справува со вирусот Пандемијата силно ја зафати Германија, заразени се над 92.000 луѓе, но бројот на починати досега е неверојатно низок во споредба со многу други земји. Еве ги најверојатните причини. Лекарите опремени со заштитна опрема, што луѓето ја нарекуваат „Хајлдеберг Такси Корона“, …

Повеќе »

(ФОТО) Работнички во хотел откриваат што се случува зад затворените врати

Велат дека ако сакате да откриете што се случува зад затворените врати на хотелот, сè што треба да направите е да ги прашате собарките. „Бизнис инсајдер“ се свртеле кон сегашните и поранешните собарки на хотелот за да откријат какви работи тие би биле расположени да кажат за секој гостин. „Не …

Повеќе »

6. тајни на успешно слабеење: Само вака неповратно ќе ги загубите килограмите!

Поради тоа е важно да ги знаете овие рпавила пред да јазапочнете борбата со губењето килограми… Според статистичките податоци, просечно лице се обидува 4 пати годишно да изгуби тежина. Сепак, само еден од 100 луѓе ја губат таа тежина успешно и неповратно. Затоа денес ви ги откриваме тајните за губење …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Човек кој доживеал 114. години открива: Тајната на долговечноста е во овие 5. намирници!

Освен Телото Бернард работел и на тоа до последен ден и мозокот да му остане во форма…Светската здравствена организација соопштила дека просечниот животен век е 72. години. Меѓутоа, тоа ни се чини некако малку, со оглед на тоа дека голем број луѓе живеат подолго.Доколку сакате да се оддалечите од тие …

Повеќе »

Што според фенг шуи во вашиот дом внесува неспокој и лоша енерија?

Колку и да сте сентиментално врзани за некој предмет кој е скршен и нефункционален, подобро е да се ослободите од него За оние кои практикуваат фенг-шуи во својот дом, а сепак не е се како што треба, потребно е да проверат дали имаат нешто дома што им носи негативна енергија. …

Повеќе »