Tag Archives: принцеза шарлот

(ФОТО) Се’ е подготвено за крштевката на најмладиот принц, а еве според што ќе биде специфична

Во понеделник, 9. јули, во кралската капела, исто како и неговиот постар брат, принцот Џорџ, ќе биде крстен најмладиот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон – принцот Луј Шарл Артур, но она што е на секого ’му фати око’ е, фактот е дека таму немаше крштевање на принцезата Шарлот. …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам открил тајна на принцезата Шарлот!

Преслатката принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилија и Кејт Мидлтон, со своето „ѓаволесто“ однесување и личност веќе ги освоила симпатиите на јавноста, а татко и неодамна открил една нејзина тајна.Имено, тригодишната принцеза е голема вљубеничка во модата. Откако татко и го посетил Ливерпул и на подарок добил три „сечел“ ташнички …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот повторно во центарот на вниманието: Сцена која родителите добро ќе ја разберат!

Децата од кралското семејство не можеле да го пропуштат прелетувањето на авионите на британското воено воздухопловство, во рамките на воената парада во чест на 92. роденден на кралицата Елизабета II. Принцезата Шарлот и принцот Џорџ,на балконот на Бакингамската палата, меѓу последните,ги извел дедото Џорџ. Во еден момент настанал метеж, како …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Меган Маркл блеснала на прославата на роденденот на кралицата

Војвотката од Сасекс се довезла со сопругот во кочија, а за таа пригода избрала комбинација во нежни розови тонови која ја потполнила со елегантен шешир… Британската кралица Елизабета II. на традиционалната парада и службено го прославила 92. роденден, а на еден годишен кралски настан првпат се појавила и војвотката од …

Повеќе »

(ФОТО) Омилено хоби: Преслатката принцеза Шарлот веќе тргнала по стапките на својата баба, принцезата Дијана

Второто дете и единствената ќерка на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, принцезата Шарлот е веќе вистинска миленичка на јавноста. Воодушевува со секое свое појавување, а веруваме дека сите ќе ја засакаат повеќе кога ќе дознаат дека веќе тргнала по стапките на својата почината баба, омилената принцеза Дијана. Младите наследници …

Повеќе »

(ФОТО) Палавата принцеза Шарлот пред нови проблеми:„Не смее да седи со другите на маса бидејќи не знае да се однесува“

Принцезата Шарлот мора да внимава и на држењето на телото и како седи. Како мајка и Кејт, мора да седи така што ќе ги спои колената и глуждовите, но се чини дека сеуште не ја „усовршила“ техниката… Иако некои луѓе мислат дека животот на принцовите и принцезите е како од …

Повеќе »

(ФОТО) Малечката принцеза Шарлот воодушеви и’ на венчавката на својот чичко!

Малечката принцеза Шарлот (4) на венчавката пристигна во автомобил и како и секое дете беше возбудена. Princess Charlotte, ladies and gentlemen. 😝😝😝 #RoyalWedding #PrincessCharlotte A post shared by instylemagazine (@instylemagazine) on May 19, 2018 at 7:40am PDT По венчавката принцезата Шарлот заедно со мајка и, Кејт Мидлтон, ги поздрави присутните …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското бебе и’ позирало на мама: Кејт го снимила принцот Луис!

Кралското семејство до сега имало обичај да објавува фотографии кои ги снима нивен службен фотограф. Првата фотографија од малечкиот принц неговата мајка ја снимила три дена по породувањето… Војводата и војвотката од Кембриџ и заблагодаруваат на јавноста на љубезните пораки по повод раѓањето на принцот Луис, објавила Кенсингтонската палата. Принцот …

Повеќе »

(ФОТО) Го засенила целото кралско семејство: Принцезата Шарлот го слави 3. роденден

Членката на кралското семејство има обожаватели ширум светот Малечката Шарлот светлината на денот ја здогледала на 2. мај 2015. година и веќе со своите први фотографии потполно го засенила не само својот брат Џорџ, туку и родителите и целото кралско смејество. Денеска го слави својот трет роденден, а без оглед …

Повеќе »