Tag Archives: принцеза шарлот

(ФОТО) Гостите во чудо: Во лондонско кафуле среде ден вшетала принцезата Шарлот!

Посетителите и персоналот на лондонскиот паб биле вчудоневидени кога на вратите се појавиле Кејт Мидлтон и принцезата Шарлот. На малечката принцеза и се одело во тоалет бидејќи морале долго да се возат по лондонската улица А3 па ја замолила мајка и некаде да застанат за да оди во тоалет. Кралскиот …

Повеќе »

(ФОТО) Може само да сонува: Еве зошто принцезата Шарлот никогаш нема да може да направи кариера!

Иако има само три години принцезата Шарлот денес е еден од најпопуларните членови на британското кралско семејство. Неодоливата Шарлот со се’ што работи ја освојува јавноста, а начинот на кој ги поздравува собраните фотографи или на присутните новинари им дофрлува дека не се повикани на крштевката на нејзиниот помлад брат …

Повеќе »

(ФОТО) Ова сигурно не го знаевте: Зошто принцот Вилијам и Кејт Мидлтон немаат старателство над своите деца?

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се горди родители на три деца – принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, но тие всушност немаат легитимно старателство над нив, благодарение на правилото кое постои веќе 300 години. „Монархот (кралицата Елизабета) има законско старателство над своите малолетните внуци”, изјави историчарот Марлен Коениг за …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон отишле на одмор каде што летуваат најбогатите

Војводата од Кембриџ и неговата сопруга со приватен авион отпатувале, со тримесечниот принц Луј, принцезата Шарлот (3) и принцот Џорџ (5), на Карипскиот остров Мустик Откако во текот на изминатите неколку месеци имаа многу обврски, принцот Вилијам (36) и војвотката Кејт Мидлтон (36) одлучиле да се релаксираат и да одат …

Повеќе »

(ФОТО) Зошто принцезата Шарлот вреди повеќе од својот брат и иден престолонаследник, принцот Џорџ?

Принцот Џорџ можеби е идниот крал на Англија и првото дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, но изгледа дека за монархијата, во моментот,повеќе „вреди” неговата помлада сестра, принцезата Шарлот Преслатките дечиња на војводата и војвотката од Кембриџ од нивното доаѓање на свет па до денес, се миленици на светската …

Повеќе »

(ФОТО) Јака жена: Кејт Мидлтон е „глава на куќата“ и сите конци ги држи во свои раце

Освен како двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон воодушевуваат и како грижливото семејни луѓе и родителите. Тие неодамна добија трет наследник и ја проширија својата мала заедница. Слатките мали деца на кралскиот двојка прераснуваат во чесни, пристојни и внимателни млади луѓе, а се’ поради правилното воспитување за кое е најзаслужна …

Повеќе »

(ФОТО) Први службени фотографии од крштевката на принцот Луи: Шарлот повторно „главна“

Малечкиот Луис вчера наполнил три месеци. Станува збор за третото дете на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, кој е крстен пред една недела во кралската капела Свети Џејмс во Лондон. The Duke and Duchess of Cambridge have released an additional photograph taken following the christening of Prince Louis. The Duke …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно го украла шоуто: Шарлот блеснала на крштевката на малечкиот Луис!

Позната по својата самодоверба и ведра природа, слатката принцеза Шарлот не разочарала ниту во понеделникот на крштевањето на нејзиниот помлад брат, принцот Луис. На влезот во капелата „St James’s Palace“, кралското семејство го дочекал архиепископот од Кентенбери, Џастин Велби. Поспаниот крштеник, принцот Луис мајка му го носела во рацете додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Луис има шест кумови: Хари не е меѓу нив!

Кумови се пријателите на Вилијам – Николас ван Кутсем, Хари Оубри – Флечер, сопственикот на ноќен локал Гај Пели, Роберт Картер, Луси Мидлтон (роднина на Кејт) и Лејди Лора Мид The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George, Princess Charlotte, and The Duke and Duchess of Sussex arrive for the …

Повеќе »