Tag Archives: принцеза шарлот

(ФОТО) Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон отишле на одмор каде што летуваат најбогатите

Војводата од Кембриџ и неговата сопруга со приватен авион отпатувале, со тримесечниот принц Луј, принцезата Шарлот (3) и принцот Џорџ (5), на Карипскиот остров Мустик Откако во текот на изминатите неколку месеци имаа многу обврски, принцот Вилијам (36) и војвотката Кејт Мидлтон (36) одлучиле да се релаксираат и да одат …

Повеќе »

(ФОТО) Јака жена: Кејт Мидлтон е „глава на куќата“ и сите конци ги држи во свои раце

Освен како двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон воодушевуваат и како грижливото семејни луѓе и родителите. Тие неодамна добија трет наследник и ја проширија својата мала заедница. Слатките мали деца на кралскиот двојка прераснуваат во чесни, пристојни и внимателни млади луѓе, а се’ поради правилното воспитување за кое е најзаслужна …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Повторно го украла шоуто: Шарлот блеснала на крштевката на малечкиот Луис!

Позната по својата самодоверба и ведра природа, слатката принцеза Шарлот не разочарала ниту во понеделникот на крштевањето на нејзиниот помлад брат, принцот Луис. На влезот во капелата „St James’s Palace“, кралското семејство го дочекал архиепископот од Кентенбери, Џастин Велби. Поспаниот крштеник, принцот Луис мајка му го носела во рацете додека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцот Луис има шест кумови: Хари не е меѓу нив!

Кумови се пријателите на Вилијам – Николас ван Кутсем, Хари Оубри – Флечер, сопственикот на ноќен локал Гај Пели, Роберт Картер, Луси Мидлтон (роднина на Кејт) и Лејди Лора Мид The Duke and Duchess of Cambridge, Prince George, Princess Charlotte, and The Duke and Duchess of Sussex arrive for the …

Повеќе »

(ФОТО) Принцот Вилијам открил тајна на принцезата Шарлот!

Преслатката принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилија и Кејт Мидлтон, со своето „ѓаволесто“ однесување и личност веќе ги освоила симпатиите на јавноста, а татко и неодамна открил една нејзина тајна.Имено, тригодишната принцеза е голема вљубеничка во модата. Откако татко и го посетил Ливерпул и на подарок добил три „сечел“ ташнички …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот повторно во центарот на вниманието: Сцена која родителите добро ќе ја разберат!

Децата од кралското семејство не можеле да го пропуштат прелетувањето на авионите на британското воено воздухопловство, во рамките на воената парада во чест на 92. роденден на кралицата Елизабета II. Принцезата Шарлот и принцот Џорџ,на балконот на Бакингамската палата, меѓу последните,ги извел дедото Џорџ. Во еден момент настанал метеж, како …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Меган Маркл блеснала на прославата на роденденот на кралицата

Војвотката од Сасекс се довезла со сопругот во кочија, а за таа пригода избрала комбинација во нежни розови тонови која ја потполнила со елегантен шешир… Британската кралица Елизабета II. на традиционалната парада и службено го прославила 92. роденден, а на еден годишен кралски настан првпат се појавила и војвотката од …

Повеќе »

(ФОТО) Палавата принцеза Шарлот пред нови проблеми:„Не смее да седи со другите на маса бидејќи не знае да се однесува“

Принцезата Шарлот мора да внимава и на држењето на телото и како седи. Како мајка и Кејт, мора да седи така што ќе ги спои колената и глуждовите, но се чини дека сеуште не ја „усовршила“ техниката… Иако некои луѓе мислат дека животот на принцовите и принцезите е како од …

Повеќе »

(ФОТО) Кралското бебе и’ позирало на мама: Кејт го снимила принцот Луис!

Кралското семејство до сега имало обичај да објавува фотографии кои ги снима нивен службен фотограф. Првата фотографија од малечкиот принц неговата мајка ја снимила три дена по породувањето… Војводата и војвотката од Кембриџ и заблагодаруваат на јавноста на љубезните пораки по повод раѓањето на принцот Луис, објавила Кенсингтонската палата. Принцот …

Повеќе »