Tag Archives: принцеза шарлот

(ФОТО) ЖИВОТОТ ПРОДОЛЖУВА – Кејт и Вилијам објавиле нова фотка од принцот Луис: Денес го слави 3. роденден!

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавиле нова фотографија од нивниот најмлад син, принцот Луис. Денес му е третиот роденден, а фотографијата е снимена од Кејт на почетокот на неделава, пишува во описот на Инстаграм. Принцот Луис позира на црвен велосипед на првото патување во градинка.   View this post on …

Повеќе »

(ФОТО) ВО ЈАВНОСТ СЕ ПОЈАВИЛ ПРИВАТЕН МЕИЛ НА МЕГАН МАРКЛ: Конечно е откриена вистината за скандалот што ја потресе Британија!

Уште една вест во низата што ја шокираше јавноста… Новинарот и автор на биографијата,на моментално најпознатата војвотка во светот Меган Маркл, Омид Скоби објавил приватна електронска пошта во медиумите во која Меган ги замолува своите асистенти да објават официјално соопштение во кое ќе напишат дека Кејт ја расплакала поради фустаните …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛСКО ДЕБИ – СИТЕ НА СОБИР: Вилијам и Кејт прв пат со своите деца на црвениот тепих

Принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот уживале во специјалната претстава на пантомима во London Palladiumu   View this post on Instagram   A post shared by The Cambridge Family 🌻 (@kensingtonroyalss) Британскиот принц Вилијам, војводата од Кембриџ и принцезата Кејт го направија своето прво јавно појавување на црвениот килим …

Повеќе »

(ФОТО) Вилијам и Кејт го земале децата, се спакувале и заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат до понатаму!

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга… Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале своите куфери и ги однеле своите три деца во нивната вообичаена дестинација за одмор – Островот Сили на југозападниот брег на Корнвол. View this post on Instagram The Duke and Duchess of Cambridge …

Повеќе »

(ВИДЕО) Школување од дома во кралското семејство:„Џорџ сака да ги заврши сите задачи на Шарлот – па да прават сендвичи!“

Кејт Мидлтон откри дека, како и секое семејство за време на периодот на изолација, таа наидува на проблеми за време на школувањето на децата од дом Како и многу родители низ целиот свет, Кејт Мидлтон се соочила со мали проблеми за време на школувањето дома. Кејт раскажала приказна од нејзиниот …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот полни 5. години, многумина забележале занимливост:„Нејзина слика и прилика е!“

Британската принцеза Шарлот, ќерка на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт, го слави својот петти роденден – и објавени се четири нови фотографии од младата принцеза. Фотографиите се направени минатиот месец од нејзината мајка во имотот „Сандрингам“ во источна Англија, каде семејството помогнало во пакување храна за изолирани пензионери од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СОЦИЈАЛНА ДИСТАНЦА – Принцезата Шарлот ќе го слави петтиот роденден – откриено како ќе учествува кралицата

Вилијам, Кејт и нивните три деца – шестгодишниот принц Џорџ, славеникот Шарлот и двегодишниот принц Луис, се во изолација во Норфолк Британската принцеза Шарлот ќе го прослави својот петти роденден со торта,со игра и видео повик на Zoomu со нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора. Војводата и војвотката од Кембриџ организираат …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Принцезата Шарлот тргнала на училиште во придружба на братот, мама и тато

ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛОТ, ќерка на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт, денеска тргнала на училиште, придружувајќи му се на постариот брат принцот Џорџ во школо во југозападен Лондон. Четиригодишната Шарлот, облечена во училишна униформа, ја држела раката на мајка си кога доаѓала на училиште, со својот татко и постариот брат …

Повеќе »

(ФОТО) Принцезата Шарлот тргнува во школо: Нејзиниот распоред би можел да ве изненади!

ВО ПРИДРУЖБА на своите родители, принцот Вилијам и секогаш гламурозната Кејт, и постариот брат Џорџ,принцезата Шарлот оваа недела тргнува во школо. Шарлот ќе се придружи на својот брат Џорџ во школото Thomasa Bettersea во Лондон и како што наведува Express, наставниот план е доста згуснат. Се’ од францускиот јазик па …

Повеќе »