Tag Archives: пример

(ФОТО) НОВАК ЃОКОВИЌ ОДБИЛ МИЛИОНИ ЗА РЕКЛАМА: „Многу луѓе ме следат и чувствувам дека пораките кои ги испраќам имаат голем значење за нечиј живот!“

Ѓоковиќ не сакал за никакви пари да рекламира три најголеми букмејкерски куќи кои не жалеле пари за да најдобриот тенисер на светот им биде заштитно лице. Новак Ѓоковиќ одбил да ги рекламира најголемите светски кладилници бидејќи не сакал на милиони луѓе на кои им е идол да им испраќа лоша …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЛЕКЦИЈА ЗА ХУМАНОСТ И ДРУГАРСТВО: Британски тинејџер оработел две години за да на другарот му набави електрична инвалидска количка

Средношколец од Арканзас, Брендон Куалс, веќе долго користи инвалидска количка која се покренуваат рачно. Брендон со количката морал да се спушта и качува по ходниците на училиштето и менувал училници и поради сето тоа се заморувал а го болеле и рацете, но неговиот најдобар другар Танер Вилсон решил да му …

Повеќе »

(ВИДЕО) Обидете се да не заплачете: Како еден татко и ја олеснува болеста на својата ќерка?

На видеото можеме да видиме девојче кое е болно од Alopecia, поради што останала без коса. Но, нејзиниот татко направил невиден гест. Земал машинка за бричење и ја ставил во нејзините раце…Целта му била на своето девоје да му покаже дека косата и’ не е толку важна… Што е Alopecia? …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Концерт на „Меморија“: Неуништливите јунаци на македонската поп-рок музика блеснаа во ново светло!

Враќање како да беа вчера а не пред децении – би бил кус епилог од тоа што дечките од „Меморија“ и го преиредија на публиката на нивниот „повратнички“ концерт и уште еднаш покажаа дека времето никако не коже да ги уништи вистинските вредности…А, „Меморија“ е вредност. Не е тешко да …

Повеќе »

Не му давам на моето дете да работи за скапани 200. евра!

Колку лоша цел, какви се овие родители?! Замислете си колку нашето општество е лошо и изопачено, кога родител при здрава свест да даде ваква изјава. Децата од мали нозе треба да се учат на скромност и на работа. Зарем во едно здраво општество е нормално да има вакви изјави?! Тој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жирито и ја променило песната па почнала да се преслекува на сцена…

„Сакам да бидам позната како Ејми“ рекла Сузан, а Сајмон и сугерирал сепак да испее нешто друго. На жирито му објаснила дека мора да ја промени гардеробата, а тие биле шокирани… Сузан Шепард (52) пред судиите Сајмон Кауел, Шерон Озборн, Луис Волш и Алиша Диксон имала намера да ја изведе …

Повеќе »