Tag Archives: прилог

Брокулата е витаминска бомба: Еве зошто е важно овој моќен зеленчук да го вметнете во својата исхрана!

Кога велите здрава храна, повеќето луѓе веднаш помислуваат на брокула и тоа со причина, бидејќи овој зеленчук содржи изобилство на минерали и витамини, а може да се подготви на различни начини. Четири минути се доволни за подготовка на дршката на овој зеленчук, а за цветот две и ќе биде „ал …

Повеќе »

(ФОТО) Хит на денот: Репортерот на Сител, Димитар Бабалков, среде програма во живо беше „нападнат“ од прч!

Бабалков буквално беше нападнат од прч (машко јаре) среде програма, додека учеше како се молзе. Тој се обиде професионално да си ја одработи работата, но прчот беше упорен… Овој прилог е доказ дека новинарството е навистина тешка професија, во која има многу непредвидени ситуации. Кога станува збор за програма во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Посно ризи-бизи: Вкусно јадење полно со витамини!

Вкусно, ефтино и лесно јадење кое бргу се подготвува, можеме да го правиме во варијанта со или без месо… Ризи-бизи или ориз со грашок е стандарден прилог на разни јадења со месо. Кој сака може да го подготви како главно јадење во деновите на пост и послужи со салата. Состојки; …

Повеќе »