Tag Archives: пријава

Мајка објавила предупредување откако фотографиите од нејзините деца биле украдени од нејзиниот Инстаграм профил

МЕРЕДИТ Стил (35) на Инстаграм споделувала детали за нејзиното секојдневие со сопругот Марк и нивните деца на возраст од 11 и 9 години. Таа објавувала семејни фотографии и набрзо собрала илјадници следбеници. Но, тогаш наишла на лажен профил, кој и ги украл фотографиите. Се згрозила кога сфатила дека странец објавил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тинејџер им го украл автомобилот на родителите, брутално го казниле!

Семејство од Америка на оригинален начин го казнило својот четиринаесетгодишен син Ангел. Имено, родителите на Ангел ја прославувале годишнината од бракот во Лас Вегас, кога добиле повик од полицијата. Нивниот син го извадил џипот од гаражата да се повози и така ги вознемирил соседите кои го пријавиле. Веднаш ја прекинале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жена во „теретана“ забележала тип кој ги фотографира другите жени додека вежбаат: Го пријавила…

АМЕРИКАНКАТА Анели фатила маж како фотографира жени додека вежбаат во теретана, па таа го снимила и го објавила на „Тикток“ за да ги предупреди другите да „внимаваат кога се во јавност“. „Кога мажите прашуваат зошто сакаме спортски сали исклучиво за жени“, напишала таа во описот на видеото во кое маж …

Повеќе »

(ВИДЕО) Од плажа во притвор: Уапсена поради премногу „малечкото“ бикини!

Видеото од апсењето на девојка поради конфликтот околу нејзиното „премалечко“ бикини станало вирално на социјалните мрежи. На снимките се гледа акробатката Сем Пенда како се расправа со полицијата за уредбата за бикини во Миртл Бич, Јужна Каролина, за која полицијата вели дека таа ја крши и покажува како полицијата ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТЕКСАС НА НОЗЕ ПОРАДИ НАЈНОВОТО УБИСТВО НА ДЕВОЈКА: Полицаец ја убил Ататјана во нејзината спална соба пред 8. годишно дете!

Во најновиот случај на полициско убиство што ја потресува американската јавност, убиена е една млада, Афроамериканка Ататјана Џеферсон, во нејзината спална соба. Ататјана (28) живеела во дом во Форт Ворт, Тексас, а полицијата била повикана од загрижена сосетка која ја видела вратата на нејзиниот дом во текот на ноќта е …

Повеќе »

(ВИДЕО) Финците нудат бесплатно летување за да луѓето научат да бидат среќни!

Финска,во која според извештаите живеат најсреќни луѓе на светот, се обидува таа среќа да ја подели со светот така што на луѓето им нуди бесплатно летување. Финската туристичка заедница од неодамна ја има понудата „Rent a Finn”(Изнајми Финец) преку која на луѓето им нудат да ја изберат Финска за својот …

Повеќе »