Tag Archives: пријателство

Трите најчести причини за развод

Кога ќе научите правилно да ги искажувате и прифаќате меѓусебните емоционалните потреби, расправиите и другите негативни однесувања во врските ќе исчезнат. Многу парови можат да ги искористат предностите на нивните фрустрирани емоционални потреби и да се мотивираат да се поврзат брзо. Се’ што треба да направат е да ја пренасочат …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци често се вљубуваат во своите најблиски пријатели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Поедини хороскопски знаци се поемотивни, лесно се заљубуваат, а понекогаш се случува и кога најмалку го очекуваат тоа. И тие самите честопати се изненадени од чувствата, бидејќи имаат тенденција …

Повеќе »

7. работи кои никому не треба да ги објаснувате

Заради изгледот или местото каде што сте решиле да живеете, како и фактот дека не сте во врска, не треба да објасните некому. Се работи за вашиот живот – вашата работа. 1. За вашата љубовна врска Само вие можете да одлучите каква врска ќе ве направи среќна. Не дозволувајте никој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Меси ја славел победата а потоа го видел расплаканиот Нејмар!

АРГЕНТИНА синоќа на „Маракана“ го победи Бразил со 1-0 во финалето на Копа Америка и со тоа стигна до првата титула по 1993. година. Единствениот гол на играта во 22-та минута го постигна Анхел Ди Марија по катастрофалната реакција на бразилската одбрана. Бразил притисна и бараше израмнување, но Аргентина се …

Повеќе »

Мажите родени во овој знак најчесто се разведуваат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… БРАК е една од најголемите авантури што можат да ги доживеат две лица во животот. Сите бракови започнуваат со најдобри намери, сепак, честопати се случува брачниот живот да не …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои не се поднесуваат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие имаат различни карактерни црти, а некои карактери едноставно не се согласуваат. 1. Близнаци и Близнаци Ова е еден знак што тешко може да “сам со себе”. Тие носат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. По неколку недели целосен шок, тој морал да преземе неколку чекори за да започне хемотерапија. Поради тоа тој отишол кај најдобриот пријател кој бил фризер. Нефтали му кажал сè на изненадениот Џоел Ортега Гонзалес, а …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО – НО СИГУРНО ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Кученцето останало без МАЈКА, но тогаш неочекувано добило ТАТКО за кого не можело ниту да сонува! Еве како се согласуваат!

Пријателствата не познаваат граници … Животните околности понекогаш нè спојуваат и нè поврзуваат со лица за кои што никогаш не сме можеле да претпоставиме. Слична работа се случува во животинскиот свет, без разлика колку некои видови животни едноставно не се привлекуваат и немаат афинитети едни кон други. Ваква судбина му …

Повеќе »

Што кога сте заробени во зоната на пријателството?

Раскинувањата се секогаш болни, а она што може подеднакво или уште повеќе да боли е ситуацијата во „пријателската зона“ во која некој близок зборува за својот љубовен живот без воопшто да биде свесен за вашите чувства. Ако некој ви се допаѓа, па дури и сакате некого, но сте „заробени во …

Повеќе »