Tag Archives: пријателки

(ФОТО) ЧУДЕСНА ПРИКАЗНА – Се запознале случајно, станале најдобри пријателки и дури после 8. години дознале дека се сестри

Џулија Тинети и Касандра Медисон се запознале во 2013. година, на работа, наскоро станале пријателки а многу луѓе ја коментирале нивната сличност и исто потекло… 31-годишната Џулија Тинети и 32-годишната Касандра Медисон се запознале во 2013. година додека работеле во барот „Руска лејди“ во Њу Хејвен, Конектикат.   View this …

Повеќе »

(ФОТО) Хорор приказна од стварниот живот: Џенифер Лопез одолеала на опасниот култ!

Додека поголемиот дел од западниот свет најмногу се сеќава на актерката Лиа Ремини по една од двете главни улоги во 207-те епизоди од серијата „Кралот на Квинс“, водачите на Саентолошката црква веќе пет години ја паметат како една од нивните поранешни членови која им создавала најмногу проблеми. Таа (48) важи …

Повеќе »

(ФОТО) Славните „Пријателки“ повторно заедно: Изгледаат како некогаш!

Иако поминаа 15 години од крајот на серијата „Пријатели“, сите останале во одлични односи, како што Џенифер Анистон  потврди пред еден месец со нивната заедничка фотографија, воедно и нејзиниот прв пост на Инстаграм. И’ сега познатите „Пријатели“ од серијата се соединија на доделувањето на наградите SAG AFTRA „Artists Awards“ во …

Повеќе »

Бесплатна филмска проекција на „Пријателка“

Во четврток, 27-ми јуни, во рамките на Месецот на гордоста на ЛГБТ луѓето во градското кино Милениум со почеток од 20 часот ќе се одржи проекција на играниот филм „Пријателка“ (ориг. „Rafiki“), кој ни ги доближува проблемите и предизвиците со кои се соочуваат геј-луѓето во општество каде истополовата љубов е …

Повеќе »

(ФОТО) Еве зошто Амал Клуни била на венчавката на Меган Маркл и принцот Хари

После преселбата во Лондон, бившата глумица, Меган Маркл бргу пронашла нова пријателка и тоа во успешната адвокатка за човекови права и сопруга на холивудската ѕвезда, Амал Клуни.Тие две скоро веднаш кликнале“,а новопечената војвотка во убавата адвокатка пронашла своја нова личност од доверба. „Меган и Амал се знат веќе некое време …

Повеќе »