Tag Archives: пријателка

(ВИДЕО+ФОТО) НЕВЕРОЈАТНА ПРИКАЗНА – НЕВИН ПОМИНАЛ 28 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР, А ПОТОА СЛЕДИ ФИЛМСКИ ПРЕСВРТ: Единствено таа му дала СИЛА, а нивната приказна е за Холивуд

Ламар Џонсон поминал 28 години во затвор поради злосторство што не го направил. Сепак, тој имал другарка со која се допишувал, Џини Шрапен, која му ја дала силата што му била потребна во тоа време. Да имаш некој што верува во тебе и покрај се, значи многу за една личност. …

Повеќе »

(ФОТО) Нов удар за кралицата Елизабета: На 101-годишна возраст починала нејзината најблиска и најверна пријателка

Омилената службеничка на кралицата и една од нејзините најблиски и најверни пријателки, војвотката Ен од Графтон, починала на 101. година, само три месеци пред нејзиниот 102. роденден. Ен Форчн ФицРој, војвотката од Графтон, починала на 3. декември откако служела во кралското домаќинство во текот на целото 69-годишно владеење на кралицата. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Открила дека нејзиниот сопруг ја изневерил поради деталите на кожата на бебето

Кога Хејли дознала дека нејзината најдобра пријателка е бремена, направила се за да и го олесни тој предизвикувачки период. Таа покрај трите деца ја возела на сите прегледи, а била со неа и при породувањето. Меѓутоа, три дена подоцна, кога за прв пат ја држела ќерката на својата пријателка во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ПЕЈАЧКАТА ГО ЗЕМАЛА МИКРОФОНОТ НА СВАДБА НО НИКОЈ НЕ ЈА ПРЕПОЗНАЛ! Кога запеала на сите им станало јасно кого ГЛЕДААТ И СЛУШААТ!

Популарната Адел откако ослабнала 45. килограми толку многу се променила што нејзиниот изглед е во прв план и го засенил неверојатниот вокал кој го поседува. View this post on Instagram Just listen that voice 🔥🔥😻😻 × × × #adele #billieeilish #25 #Brunomars #rihanna #Youtube #Amazing #Music #Record #bryonce #drake #nickiminaj …

Повеќе »

(ФОТО) ОМИЛЕНИОТ ГЛУМЕЦ СЕ ВЉУБИЛ: После БРОЈНИТЕ ЖИВОТНИ ПРОБЛЕМИ нашол НОВА ЉУБОВ!

Се чини дека еден од најомилените актери се заљубил. Познатата холивудска ѕвезда Кијана Ривс очигледно најде нова љубов. Иако животот беше суров кон Ривс, се чини дека среќата конечно го натера да се насмевна. По многу животни трагедии кои го погодија актерот, како што е смртта на неговата девојка Џенифер …

Повеќе »

(ФОТО) Селена Гомез направила трансплантација на бубрег, а донатор е нејзината пријателка

Селена Гомез и покрај тоа што се справуваше со нападите на паника и лупусот кој и го откриле минатата година, овој пат направи и трансплантација на бубрег како последица од лупусот. I’m very aware some of my fans had noticed I was laying low for part of the summer and …

Повеќе »