Tag Archives: пријател

(ВИДЕО+ФОТО) ПОРАНЕШНИОТ ПРИЈАТЕЛ „ГО УНИШТИЛ“ ЏОНИ ДЕП НА СУДЕЊЕТО: Открил одвратни детали за актерот! НИКОЈ не може да верува во ова!

Милиони обожаватели ширум светот секој ден го следат судењето меѓу поранешните сопружници, актерските ѕвезди Џони Деп и Амбер Херд. Поранешниот близок пријател на Деп, Тајлет Рајт, последен сведочел и дал нови детали.Рајт пред судот раскажал за наводниот разговор што го имал со Деп по неговата венчавка со Херд, пишува Mirror. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче тешело уличен свирач кому никој не сакал да му даде ниту паричка – глетката е емотивна!

Пред неколку дена Вара Рику гледал низ прозорецот на својот дом во Колумбија кога забележал нешто што го привлече неговото внимание. Таму, на сообраќајна раскрсница, уличен изведувач пеел песни во надеж дека ќе добие пари за возврат, но за жал немал среќа. Никој не сакал да му даде пара. Човекот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Директно од Токио, а како да е роден во Македонија: Јапонски оперски пejaч ја изведува „Македонско девојче”

На својот профил на Фејсбук македонскиот оперски пејач Благој Нацоски објави: „Директно од Токио! Мојот драг пријател и колега Казухиро Котецу, голем пријател на Македонија“, а колегата не само покажува дека е голем пријател на Нацоски и Македонија туку нашата гордост – „Македонско девојче“ ја изведува како да е роден …

Повеќе »

Здравко Чолиќ ПОДАРИЛ СТАН ВО САРАЕВО на пријател кој е инвалид: Одлуката ја донел БЕЗ РАЗМИСЛУВАЊЕ!

Здравко Чолиќ, како што пишуават српските медиуми, на пријател кој е воен инвалид му го подарил станот во кој израснал, во сараевската населба Грбавица… Здравко Чолиќ живеел во Сараево сè до почетокот на 90-тите години, кога избувнала војната, па се преселил во Белград, со семејството. Тој во населбата Грбавица живеел …

Повеќе »

(ФОТО) ГИ ПОВИКУВА ЛУЃЕТО НА РАЗУМ – Џенифер Анистон покажала што му направила короната на нејзиниот пријател – бил потполно здрав!„Носете ги проклетите маски!“

Џенифер Анистон на Инстаграм објавила фотографија од нејзин пријател кој се наоѓа во болница, откако се заразил со коронавирус. „Ова е нашиот пријател Кевин“, напишала Џенифер Анистон. View this post on Instagram This is our friend Kevin. Perfectly healthy, not one underlying health issue. This is Covid. This is real. …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Флојд не се спротивставуваше – се чудеше!“

„Џорџ Флојд не се спротивстави на апсењето и ги следеше упатствата на полициските службеници пред неговата смрт“, открива неговиот пријател Морис Лестер Хол. Хол (42) бил со Флојд во автомобилот при апсењето, што на крајот доведе до смрт на Флојд, откри Хол за Си-Ен-Ен. Фаталната средба започнала кога полицијата им …

Повеќе »

(ВИДЕО) Храбро куче го спасило сопственикот од вооружен крадец

Ова е уште еден доказ дека кучето е навистина најдобар пријател на човекот. Нашите четириножни пријатели можат да не насмеат кога сме тажни, да бидат одлично друштво кога сме осамени, но и да не заштитат кога е потребно. Токму тоа го направила ѕвездата на нашето денешно видео, која на својот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОШТАРКА ФАТЕНА ВО ГРОЗЕН ЗЛОСТОР: Поради тоа што го направила во овој двор добила ОТКАЗ!

Камерата пред куќата во Лос Ангелес го открила шокантниот чин на американска работничка за поштенски услуги (USPS). Поточно, поштарката со солзавец го нападнала кучето кое дошло до оградата кога таа ја оставала поштата. Видеото налутило многумина на социјалните медиуми затоа што не можеле да разберат што погрешно направило кучето. Кога …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка чувала дете кое било изгубено во шума

Кејси Хатавеј од американската држава Северна Каролина после непријатната авантура во шумата на шерифот му раскажал кој му помогнал. Спасителите Кејси Хатавеј го нашле впеткан во грмушки со трње, во округот Кравен, во американската држава Северна Каролина, близу местото каде исчезнал од куќата на својата баба, пишува Гардијан. Тој исчезнал …

Повеќе »