Tag Archives: придобивки

РЕЦЕПТ за моќен сируп кој помага на имунитетот и тироидната жлезда

Со само две состојки, можно е да се направи сируп кој има голем број здравствени придобивки. Тие две состојки се млади зелени ореви и мед, кои заедно прават моќно соединение за кое вашето тело ќе биде благодарно. Младите зелени ореви, кои меѓу другото се богати со витамин Ц, во комбинација …

Повеќе »

Под стрес сте? Пијте ТОПЛА ВОДА! Еве кои сериозни ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ ги лекува овој напиток!

Колку и да е блуткава, топлата вода е особено здрава за нашето тело! Здрава детоксикација, испирањена синус и намалување на воспалението и општата болка низ целото тело. Ова се само некои од здравствените придобивки на топлата вода, која треба да ја консумираме секој ден, доколку сакаме да имаме силно и …

Повеќе »

Сите придобивки од АРГАНОВОТО масло: Шест причини зошто треба да започнете да го користите

На што прво помислувате кога ќе го слушнете изразот „арганово масло“? Сјајна, мека коса? Да, и ние, но ова фантастично масло има поинаква примена. Можеби сте малку збунети од сите овие масла затоа што не знаете кои да ги користите, но она што е добро да се знае е дека …

Повеќе »

ЗАБОРАВЕНИ НАМИРНИЦИ: Ја регулира зголемената маснотија во крвта – Сурутката е вистински еликсир на здравјето

Поради сите придобивки што ги има за здравјето на луѓето, експертите препорачуваат консумирање на половина до еден литар сурутка на ден Експертите препорачуваат консумирање на половина до еден литар сурутка на ден Сурутката е нус-производ на производство на сирење и јогурт во кој остануваат најдобрите и највредните состојки на млеко: …

Повеќе »