Tag Archives: придобивки

(ФОТО) Цинкот е најлош непријател на ракот: Научниците откриле дека овој минерал е клуч за спречување на карцином!

Конзумирањето на цинкот е нешто што мора да го имате на ум кога се приближува сезоната на грип и настинки, но неговата вредност се протега далеку вон спречувањето на овој релативно нештетлив проблем на нешто многу посериозно – борбата против рак. Истражувачите од Универзитетот Тексас во Арлингтон откриле дека цинкот …

Повеќе »

Зошто леќата е најздравата храна што можете да ја јадете

МОЖЕБИ е ситна, но не дозволувајте неговата големина да ве измами. Леќата е полна со хранливи материи, од влакна погодни за здравјето на цревата до цинк кој го зајакнува имунитетот. Покрај тоа, таа е достапна и брзо се вари, што дополнително ја зголемува нејзината привлечност. Што е леќа? Леќата е …

Повеќе »

МОЌНА НАМИРНИЦА! КОИ СЕ ПОЗДРАВИ – ЦРНИТЕ ИЛИ ЗЕЛЕНИТЕ МАСЛИНКИ? Тие го штитат срцето, коските и го регулираат шеќерот

Маслото од црните маслинки е помалку горчливо од она направено од зелените. Не е тајна дека маслинките имаат силен ефект врз здравјето. Без разлика дали се работи за масло или цел плод, маслинките имаат репутација на одлични помагачи на срцето, но придобивките ги надминуваат само кардиоваскуларните јакнења. Кога ќе слушнете …

Повеќе »

ГО НАМАЛУВААТ РИЗИКОТ ОД БОЛЕСТИ НА СРЦЕТО И ДИЈАБЕТЕС: Сите здравствени придобивки од кикириките!

Кикириките се сметаат за еден од најдобрите извори на растителни протеини. Здравите грицки, како кикиритките, се добар начин да ја задоволите желбата за грицкање додека работите или учите и да бидат добри за нашиот организам. Кикириките нè одржуваат заситени поради фината количина на растителни протеини, па затоа е одличен избор …

Повеќе »

Ова се придобивките, за здравјето, од секојдневното пиење чај, велат лекарите

Ако пиете шолја чај додека го читате ова, го поддржувате речиси секој орган во вашето тело. Незасладениот чај е богат со антиоксиданси кои спречуваат хронични болести и им помагаат на клетките да закрепнат во телото. „Чајот доаѓа од растението Camellia sinensis, кое содржи антиоксиданси познати како катехини, што е најважниот …

Повеќе »

Тиква – одлична храна и уште подобар лек

Тиквата е идеална и неизбежна есенска храна, богата со лековити состојки, вкусна, а воедно и нискокалорична. Науката докажа дека тиквата содржи голем број на фитонутриенти каротеноиди. Каротеноидите се одговорни за портокаловата боја на оваа храна, но и за многуте лековити својства на тиквата. Меѓу нив се алфа-каротен и бета-каротин, познати …

Повеќе »

Може да замени шеќер и сузбие кашличица: Што се’ можеме да пронајдеме во МЕДОТ?

Приказната за медот е постара отколку што мислевме. Слики во пештера во Шпанија постара од 8.000 години ја прикажува бербата на медот и оттогаш се користи за храна и медицински придобивки ширум светот. Здравствени придобивки од медот Тоа е природен производ направен од пчели, едно од најважните животни на нашата …

Повеќе »

Што ќе се случи во ТЕЛОТО ако 14 ДЕНА не јадете ШЕЌЕР?

Покрај слабеењето, ќе се случи уште една работа. По консумирањето, шеќерот се разградува на фруктоза и гликоза, кои се незаменлив извор на енергија. Неопходна е за добро функционирање на мозокот и другите витални органи. Ако ни недостига гликоза во телото, веднаш се појавува поспаност, замор и раздразливост. Од друга страна, …

Повеќе »

Што ќе се случи ако секој ден јадете кисели краставички и го пиете нивниот сок? Придобивките се бројни!

Во ред, кога луѓето размислуваат за кисели краставички, веднаш помислуваат на бремени жени. Но, дали знаевте дека многу луѓе можат да имаат корист од конзумирањето на овој зелен зеленчук? Некои луѓе дури и ги јадат затоа што страдаат од одредени здравствени состојби. Во потрага по начини да ги излечат своите …

Повеќе »