Tag Archives: претстава

Гран при за Никола Ристановски на фестивалот во Никшиќ

Никола Ристановски е добитник на наградата гран при за најдобра машка улога на 18. Меѓународен фестивал на актерот, Никшиќ 2022, Црна Гора, за улогата д-р Стокман во претставата „Народен непријател” во режија на Нина Николиќ. Оваа награда му ја додели жирито во состав: Тања Бошковиќ, претседател, и Славиша Чуровиќ и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КРАЛСКО ДЕБИ – СИТЕ НА СОБИР: Вилијам и Кејт прв пат со своите деца на црвениот тепих

Принцовите Џорџ и Луис и принцезата Шарлот уживале во специјалната претстава на пантомима во London Palladiumu   View this post on Instagram   A post shared by The Cambridge Family 🌻 (@kensingtonroyalss) Британскиот принц Вилијам, војводата од Кембриџ и принцезата Кејт го направија своето прво јавно појавување на црвениот килим …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Толку си секси“: Сите денес ја споделуваат оваа снимка на Бред Пит и Џенифер Анистон

ОНА ШТО фановите на Бред Пит и Џенифер Анистон го чекаа веќе 15. години конечно се оствари. Поранешниот пар се најде повторно заедно на малите екрани, а многумина тврдат дека меѓу нив било „жешко“ Двајцата со уште неколку познати актери, во четвртокот навечер, го читале Fast Times at Ridgemont High. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Популарниот глумец прекинал претстава за да и помогне на гледачка!

Славниот глумец за оваа случка зборувал во „Tonight Showu“ на Џими Фалон. Глумецот Џејк Гиленхал докажал дека е еден од холивудските ретките „добри дечки“ Последните месеци глуми во театарската претстава „Sea Wall/A Life“, а интересни детали од театарските штици открил на водителот на „Tonight Showu“, Џими Фалон. Имено, глумецот ја …

Повеќе »

Со многу смеа и забава се одржа завршната претстава од проектот наречен „Хокус покус, рециклирањето е во фокус”

Во преполната сала на Македонската Филхармонија беше одржана и третата завршна претстава на проектот наречен „Хокус покус, рециклирањето е во фокус”, кој „Пакомак”, заедно со еко магионичарот Кристијан Шопов, го намени за децата од предучилишна и од училишна возраст. Станува збор за забавна магионичарска претстава во која преку хумор, смеа …

Повеќе »