Tag Archives: пресврти

Животни пресврти до крајот на годината: На некои знаци им се насмевнува љубовта, на некои пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Поединци ги чека среќа во материјалните работи. Благодарение на стекнатата финансиска независност ќе имаат можност да го водат начинот на живот за кој долго сонувале. За другите, семејните односи, …

Повеќе »

Пристигнува ретроградниот Марс и ќе биде активен се’ до 14. ноември: Подгответе се за големи животни пресврти!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овој астро период ќе збуни многумина Пред нас е многу интересен период. Од 9. септември, Марс во знакот на Овен ќе започне ретроградно движење кое ќе трае до 14. …

Повеќе »

(ФОТО) Ѓоковиќ конечно победи: Се врати стариот „гладен“ по успеси Ноле!

Со Марјан Вајда во својот тим некогаш првиот тенисер на светот конечно почна да бележи добри игри и во првото коло на АТП Мастерсот во Мадрид го совлада Кеи Нишикори…по 12. пат. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го победи Јапонецот, Кеи Нишикори во првиот круг од Мастерс турнирот во Мадрид. Србинот …

Повеќе »