Tag Archives: пресврт

(ВИДЕО) НАЈЕМОЦИОНАЛНИОТ ПРЕСВРТ НА СВАДБА: Младоженецот рекол дека срцето му припаѓа на ДРУГА, но невестата сепак кажала „ДА“ – причината ги расплакала СИТЕ ГОСТИ!

Една свадба јавноста долго ја памети. Причината е толку емотивна што не е чудно зошто оваа свадба се издвои во морето на останатите. Тој ден се венчавале Џесика и еден Џеферсон, а потоа на прашањето на свештеникот: „Дали младенците имаат што да кажат пред да се венчаат?“, тој рекол дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАКОВ ПРЕСВРТ! ЏОНИ ДЕП ФАТЕН ВО ЛАГА! Експертот ЈА УРНАЛ одбраната на актерот, детално објаснил зошто неговата приказна НЕ е вистинита!

Судењето на Џони Деп и Амбер Херд трае веќе трета недела, а ужасните детали од турбулентната врска меѓу двете холивудски ѕвезди постојано се појавуваат. Сега вештакот посведочил дека Џони лаже! Станува збор за инцидент во кој актерот тврди дека Амбер го исекла со шише вотка и дека поради тоа изгубил …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен пресврт на Надал за продолжување на победничката серија: „Не заслужив да победам!“

РАФАЕЛ НАДАЛ продолжи со победите во 2022. година. Шпанскиот тенисер се пласираше во третото коло на Индијан Велс со 6-2, 1-6, 7-6 (3) против Себастијан Корда, 38. играч во светот. Надал, кој славеше во сите 16. одиграни меча сезонава и го освои Австралија опен, во третиот сет губеше со 5:2 …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) РЕАЛ – ПСЖ 3:1: Бензема со хет трик го исфрли ПСЖ од Лига на шампионите, брилјирал и Модриќ

Во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите, РЕАЛ МАДРИД го совлада Пари Сен Жермен со 3:1 и избори пласман во четвртфиналето на најсилното европско клупско натпреварување. View this post on Instagram A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid) Да потсетиме, парижаните во првиот натпревар беа подобри со 1:0, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Ешли Барти е шампионка на АО – после голем пресврт во вториот сет!

Австралиската тенисерка Ешли Барти во финалето на Австралија опен ја победи Даниел Колинс од САД со 6:3, 7:6 (7-2) и покрај тоа што губеше со 5:1 во вториот сет. Последната домашна победничка во сингл пред неа беше Кристин О’Нил во 1978. година. Emotional @ashbarty 😁 THAT'S how much it means …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци ги очекува позитивен финансиски пресврт во февруари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еден од најважните астролошки настани во 2022. година ќе се случи во февруари – спојот на Марс и Венера во Јарец, каде што сега се наоѓа планетата на финансиите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неверојатен пресврт на Димитров против Медведев, Ѓоковиќ останува прв во светот

ГРИГОР ДИМИТРОВ создаде еден од најголемите пресврти во тенисот оваа сезона и го победи Даниел Медведев со 4:6, 6:4, 6:3, со што се пласираше во четвртфиналето на Индијан Велс за прв пат во својата кариера. Со елиминацијата на Медведев, тој му помогна и на Новак Ѓоковиќ, кого Русинот можеше да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Маки, пресврт, одличен финиш: Ѓоковиќ е во четирифиналето

Новак Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на УС Опен, откако за два часа и 59 минути игра го совлада Џенсон Бруксби од САД со 1:6, 6: , 6:2, 6:2. Ѓоковиќ во четвртфиналето ќе се сретне со Матео Беретини од Италија, кој во четири сета го исфрли квалификантот Оскар Оте. Another …

Повеќе »

(ФОТО) Голем пресврт во бракоразводната парница: Џони Деп ја добил пресудата против Амбер Херд

АКТЕРОТ Џони Деп ја добил пресудата во бракоразводна парница против неговата поранешна сопруга Амбер Херд. Откако се венчаа во 2015. година, само една година подоцна, во 2016. година, Херд поднесе барање за развод и го обвини Деп за насилство. Деп и неговите адвокати ги отфрлија обвинувањата, тврдејќи дека Херд се …

Повеќе »