Tag Archives: преселба

(ФОТО) БУРЈАТИЈА – Како изгледа животот на минус 50? Романец веќе 17 години живее во еден од најстудените делови на светот

Иако преселувањето од една во друга земја е доста вообичаено, пред 17 години Романецот Мариус Џура се одлучил на екстремен потег. Од округот Алба, кој се наоѓа на западот на Романија, Џура и неговото семејство решиле да се преселат во еден од најстудените делови на светот – Бурјатија. Џура пред …

Повеќе »

Бред Пит го напушта Холивуд?

Актерот Бред Пит, кој неодамна беше виден како ужива во Мексико со својата нова девојка Инес де Рамон, минатиот месец продал мнозински удел во успешната холивудска продукциска куќа План Б. „Сето тоа го прави за да се оддалечи од Холивуд и да започне помирен живот, велат изворите. Тој ја основа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Искрено со Билјана Дебарлиева: „Најтешко ми беше да ја прочитам веста за смртта на Тоше. Немав ни време да се подготвам, сигурно се напив нешто за смирување”

Билјана Дебарлиева речиси 30 години е препознатливо лице од телевизијата. Иако како девојка била срамежлива и не мислела дека ќе биде некогаш пред камера, денес не може да замисли да не ја работи оваа професија. „Ми беше незгодно и во продавница да влезам и да прашам нешто, а не, пак, …

Повеќе »

(ФОТО) ОТКРИЕН ПЛАНОТ НА СОПРУГАТА НА ШУМАХЕР: ПОСЛЕ ОБВИНУВАЊАТА ГО СОКРИВА МИХАЕЛ! Ќе потроши 30 милиони евра и ќе го ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ на целото семејство

Семејството на легендарниот Михаел Шумахер последниве недели повторно е во центарот на вниманието, а неговата сопруга Корина има идеја како да „избега“ од очите на јавноста. Додека синот на легендарниот Михаел Шумахер последните денови мора да се грижи дали ќе има договор за следната сезона во Формула 1, светската јавност …

Повеќе »

(ФОТО) ШАКИРА ИМА „НЕПРИСТОЈНА“ ПОНУДА ЗА ПИКЕ: Децата да ги гледа пет пати годишно и два милиони долари

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике по 12. години решија да ја прекинат врската поради, како што пренесуваат медиумите, неговото неверство.Како што пишуваат светските медиуми, пејачката сака што поскоро да се пресели од Барселона во Мајами, но тоа навистина не му се допаѓа на Пике.Шакира сака и целосно старателство над …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАСТИТЕ СЕ СТИШУВААТ – БРЕД ПИТ СО ШМЕКЕРСКИ ПОТЕГ ПОВТОРНО ЈА КУПИЛ АНЏЕЛИНА ЏОЛИ: Актерката е воодушевена од тоа што го направил – се’ за доброто на нивните деца

Актерот Бред Пит и Анџелина Џоли до раскинувањето беа едни од омилените светски познати парови и тоа во не баш добри односи. Некогаш најхармоничен пар со години се бореше по судовите за старателството над децата и поделбата на имотот. Токму поради оваа причина, изненадува фактот што Анџелина е воодушевена, бидејќи …

Повеќе »

(ФОТО) СВРТЕЛА НОВ ЛИСТ: Најтажната принцеза на светот се вратила од лекувањето – удар за Алберт, Шарлин сака со своите деца да се пресели во друга земја!

ПРИНЦЕЗАТА Шарлин од Монако конечно се врати во својата земја по повеќемесечно лекување во психијатриска клиника. Нејзината здравствена состојба веќе подолго време е главна тема на медиумите, а се сомневаа дека дури и била хоспитализирана само за да не се разведе од принцот Алберт поради неговите бројни неверства. View this …

Повеќе »

(ВИДЕО) Имал мала плата на работа, па смислил како да ПРЕЖИВЕ и станал ѕвезда на интернет!

Чибузор Ејмофор од Сиетл, кој на социјалните мрежи се претставува како Сајмон Џексон, станал ѕвезда преку ноќ, откако без знаење на претпоставените решил да се пресели во канцелариите на компанијата во која работел. Видеото на Џексон е прегледано преку 12. милиони пати од 8. март. Како што рекол, на овој …

Повеќе »

(ВИДЕО) Путин ги преселува членовите на семејството во подземен бункер во Сибир кој може да „преживее“ нуклеарна војна!?

Рускиот претседател Владимир Путин во последните денови ги преселува членовите на семејството во „подземен град“ во Сибир, тврди руски експерт.Станува збор за луксузен бункер со висока технологија лоциран на планините Алтај, изграден во случај на нуклеарна војна, изјавил политикологот Валери Соловеј (61), поранешен професор на Московскиот државен институт за меѓународни …

Повеќе »