Tag Archives: прес

ИДОЛИТЕ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА „ДАЈТЕ МУЗИКА“ СО СПЕКТАКУЛАРЕН КОНЦЕРТ НА 27-МАЈ ВО СКОПЈЕ!

Најпопуларното детско и тинејџерско шоу „Дајте музика“ ќе одржи голем спектакуларен концерт на 27-ми мај, на стадионот на АРМ во Скопје, во организација на „Авалон Продукција“. Публиката ќе може во живо да ги слушне сите нивни огромни хитови од популарниот серијал, како и нов материјал, а концертот ќе биде збогатен …

Повеќе »

ЕВРОВИЗИЈА 2021: Европската јавност за Васил Гарванлиев – „Учиме многу од тебе!“

По успехот на Тамара Тодевска во 2019-та, Гарванлиев чувствува огромна одговорност, но воедно и ужива во предизвикот. Како предност го смета тоа што впрочем тој и беше дел од тимот кој таа година постигна историски успех, како придружен вокал на Тамара. Овогодинешниот евровизиски претставник Васил Гарванлиев веќе е во Ротердам, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ЏУЛИЈАНИ? Америка „бруи“ за она што му се случило на адвокатот на Трамп среде конференција за медиумите!

Членовите на правниот тим на американскиот претседател Доналд Трамп, како и неговиот личен адвокат Руди Џулијани, одржале конференција на која повториле дека имало изборна измама на претседателските избори. Сепак, еден детаљ од конференцијата, што нема никаква врска со пребројувањето на гласовите,го привлече вниманието на корисниците на социјалната мрежа. Имено, конференцијата …

Повеќе »

Виз Ер Скопски маратон го прославува својот 15-ти јубилеј

Тимот на Виз Ер Скопски маратон порачува дека најголемиот спортски спектакл ќе го исполни Скопје со позитивна енергија Минатата година околу 10.000 луѓе излегоа на патеката на Виз Ер Скопски маратон во Скопје. Тие покажаа колку е значајна самата манифестација. Тркачите дојдоа од 51 држава од целиот свет претставувајќи ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го прекинал пресот на Конте и му подарил дрес на Јунајтед со потпис на Мурињо

Уредниците на италијанската сатирична емисија Le Iene, Алесандро Онис и Стефано Корти, на прес конференцијта на Антонио Конте испратиле свој човек. Наводниот новинар чекал да добие збор, а потоа извадил таблет и на тренерот на Челзи му ја пуштил пораката на своите шефови. „Антониооооооо, ти испраќаме писмоноша и подарок од …

Повеќе »