Tag Archives: прес конференција

Така се прави тоа: Новинарите си заминале бидејќи премиерот на Хрватска доцнел на прес конференцијата

Како што беше претходно било најавено, премиерот Андреј Пленковиќ требало да им се обрати на медиумите денес, но бидејќи доцнел еден час, новинарите се разотишле. Обраќањето на Пленковиќ било објавено за 13 и 30 часот. Откако тој не се појавил дури и по еден час, новинарите кои известуваат за работата …

Повеќе »

Филипче на прес: „Бројката на новодијагностицирани од Ковид-19 слична на вчерашната“

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција рече дека наскоро ќе биде објавена статистиката за новодијагностицираните лица од Ковид-19 во изминатото деноноќие, посочувајќи дека бројката е слична на вчерашната. Тој најави дека наскоро на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби ќе биде поставен централен довод за медицински гасови. …

Повеќе »

Огнен Јанески: Каква срамна прес-конференција – Уште посрамна и победна од таа во петокот!

Вчера после прес конференцијата на министерот за здравство Венко Филипче а на која беа соопштувани резултатите од состојбата со корона вирусот во нашата земја беше мотив повеќе за огласување на Огнен Јанески на неговиот профил на Фејсбук… Белешките на Огнен Јанески ги пренесувме во целост… „Каква срамна прес-конференција. Уште посрамна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Младиот Грк, Стефанос Циципас во епизодата:„Мама на прес конференција!“

Грчкиот тенисер Стефанос Чинсиас се пласира во финалето на АТП турнирот во Дубаи, откако убедливо го совлада Даниел Еванс со 6:3, 6:2. Како и секогаш, по мечот зборуваше за неговите впечатоци, но рутината ја прекина мајката на грчкиот играч. Јулија Салникова го следи својот син во текот на целиот турнир, …

Повеќе »

(ФОТО) Прес на „Љубојна“ пред неделниот концерт: Многу гости и изненадувања!

Денес беше одржана прес конференција на „Љубојна“ пред концертот во недела во НОБ… Вера Милошевска и Оливер Јосифовски ги запознаа присутните со деталите за концертот како и иновациите на истиот. Интересно е дека во недела покрај насловната нумера „Севдо ле“ за која беше објавен и спот,премиерно ќе биде изведена и …

Повеќе »

100 дена борба и солзи:Синиша Михајловиќ на патот кон оздравувањето

Во петокот, Синиша Михајловиќ им се обрати на медиумите да да зборува за напредокот на третманот и да им се заблагодари на сите уште еднаш за поддршката што ја има во борбата за живот. Во четвртокот, Синиша Михајловиќ најави прес-конференција закажана за во петок. Како што се очекуваше, српскиот тренер …

Повеќе »

(ФОТО) Новинарска проекција на филмот „Врба“ пред повеќе од 80 медиуми од светот

Денеска, во Аудиториумот Парко дела Музика, каде се одвива третиот фестивалски ден на Римскиот филмски фестивал, за време на новинарската проекција на филмот „Врба“ на Милчо Манчевски беше преполно. На прес скринингот присуствуваа повеќе од 80 светски медиуми, меѓу кои и најрелеватните италијански медиуми. На проекцијата, покрај новинарите присуствуваа и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Фчерашни новости“ со ексклузивно вклучување од прес-конференција на Владата

Ефтина струја и нова епизода на „Фчерашни новости“. Што треба повеќе во недела навечер? Следи 24 епизода на најгледаната хумористична емисија. Во неа последни ќе дознаете: -Возбудлива акција на македонската полиција -Човек со 10 години стаж првпат на работа! -Ексклузивно вклучување од прес-конференција на Владата Не ја пропуштајте и оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Новак проговорил за операцијата и на новинарите им делел колачи: „Мојот пристап на тенисот сега е поинаков и тоа е возбудливо!“

Новак Ѓоковиќ на прес конференцијата за медиумите пред почетокот на Австралија Опен потполно отворено одговарал на сите прашања на новинарите. На почетокот на конференцијата за медиумите, кои ги имало многу, Ѓоковиќ рекол дека му е мило што се вратил и што повторно игра на големи турнири. "I’m just glad to …

Повеќе »