Tag Archives: премии

За македонските фудбалери по 300.000 евра за секоја победа на ЕУРО

На седницата одржана во средата, Управниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Македонија донел одлука за финансиски награди на репрезентативците за успешни настапи во квалификациите за СП и ги објавил наградите за евентуален успех на претстојното Европско првенство. Раководството на федерацијата одлучило да му исплати парична награда на националниот тим во …

Повеќе »

(ФОТО) Откриено е колку пари ќе добијат фудбалерите на Челзи и Сити за титулата во Лигата на шампионите

Со пласман во финалето на Лигата на шампионите, фудбалерите на Челзи обезбедија бонус од пет милиони фунти, а уште толку ќе поделат помеѓу себе ако стигнат до победата против Манчестер Сити на 29. мај во Истанбул, а со тоа и до титулата во тоа натпреварување. Некои англиски медиуми наведуваат дека, …

Повеќе »

Играат за Македонија а не за премии: : Еве колку пари ќе добијат македонските ракометари за успехот во првата фаза

Македонските ракометари кои без пораз ја минаа првата фаза од Европскиот шампионат во Хрватска, повеќе од сигурно е дека ја заслужија првата ветена премија од страна на Ракометната федерација на Македонија. Пласманот во втората фаза на првенството значи и награда од 30.000 евра која ја вети РФМ, по одлуката на …

Повеќе »

РФМ најави премии: Ракометарите ќе добијат 100.000 евра ако дојдат до полуфиналето на ЕП

На завршниот состанок на управата и стручниот штаб на Ракометната Федерација на Македонија со машките репрезентативни сениори непосредно пред поаѓањето за ЕП2018 во Хрватска, Претседателот на РФМ, г. Живко Мукаетов најави парични премии за репрезентативците за настапите на претстојниот континентален собир. Имено, Мукаетов најави премија од 30.000 евра за репрезентацијата …

Повеќе »