Tag Archives: премиера

(ФОТО) Каква средба на црвениот тепих: Амал и Џулија ѕвезди на вечерта, Џорџ во позадина

Кога се сретнале на црвениот тепих, не ги криеле емоциите и видно се израдувале една на друга. Синоќа во Лондон се одржа премиерата на филмот Ticket to Paradise, а актерот Џорџ Клуни блесна во друштво на сопругата Амал и колешката Џулија Робертс. Џорџ и Јулија се ѕвездите на оваа романтична …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Македонките лудуваа по него, а сега е поубав од било кога: Турскиот Џејсон Момоа пристигна во Венеција!

Турскиот актер Џан Јаман се појави на 79. филмски фестивал во Венеција. Џан Јаман, кој со причина го нарекуваат и турскиот Џејсон Момоа, прошета по црвениот тепих, а сите објективи на фотоапаратот беа свртени кон него. Како што може да се види од фотографиите, Џан блесна на премиерата на филмот …

Повеќе »

(ФОТО) Симон Трпчески го донесе „Македонисимо“ дома во струшко Збажди

Македонскиот пијанист од светски размери, Симон Трпчески македонската претпремиера на проектот „Македонисимо“ ќе ја изведе утревечер во струшкото село Збажди, родното место на неговиот татко. Покрај Трпчески, тимот на „Македонисимо“ го сочинуваат и Александар Краповски на виолина, Александар Сомов на виолончело, на кларинет, саксофон и кавал свири Хидан Мамудов, а …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСЛЕ 10 ГОДИНИ – Холивудскиот заводник се враќа на актерството, откако за улогата се трансформирал до непрепознатливост

Актерот Брендан Фрејзер, најпознат по улогите во филмовите „Мумија“, „Џорџ од џунглата“ и „Патување до центарот на земјата“, се врати на актерството по десетгодишна пауза. Во новиот филм на Дарен Аронофски „The Whale Man“, Брендан глуми човек тежок 270. килограми, а на интернет се појавија првите фотографии од неговата неверојатна …

Повеќе »

Во четврток премиерно ќе биде прикажан документарниот филм Талија“ за 125. години театарски живот во Тетово

„Талија“ е наслов на документарниот филм посветен на театарскиот живот во Тетово во изминатите 125 години низ разни форми на театарска игра, што ќе биде премиерно прикажан в четврток. Режисер на филмот е Саше Серафимовски, асистент режисер Игор Бачовски, а извршен продуцент Миќо Стојчевски. Филмот опфаќа период од првите аматерски …

Повеќе »

(ФОТО) Ексклузивна фотографија од новиот филм за Индијана Џонс – потврдено кога ќе го видиме Форд во легендарната улога

Петтиот дел од франшизата филмови за уникатниот Индијана Џонс доаѓа во летото 2023 година, а на Твитер се појави првата фотографија од новиот дел од приказната за најголемиот акционен истражувач. The much-anticipated fifth instalment in the #IndianaJones film franchise will hit the theatres on June 30, 2023 starring #Hollywood veteran …

Повеќе »

(ФОТО) Наоми во раскошен фустан, но целото внимание е насочено кон деколтето

… добро, и на рамениците со беж машнички. Наоми Кембел се одлучила за многу необичен стајлинг кој привлече големо внимание на премиерата на филмот Decision To Leave во Кан. Носеше многу атрактивен фустан кој едвај и ги покриваше градите, но за манекенката со децениско искуство носењето на ова „ризично“ парче …

Повеќе »

(ВИДЕО) MIYATTA ft. Teda – „Враќање дома“: Нова песна и спот за мелодија која понесува

Мијата ја промовираше новата песна „Враќање дома“ – весела, разиграна, распеана, понесува, песна која, доколку радиостаниците и одвојат доволно простор, сигурно ќе биде меѓу послушаните бидејќи едноставно – ПОНЕСУВА! Во оваа песна Мијата вокално ја надополнува и Теда, Теодора Гошева Капсарова, кантавторка и пејачка од помладата генерација. „Снимањето на спотот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Том Круз ја фатил Кејт Мидлтон за рака – сите зборуваат за реакцијата на принцот Вилијам

Премиерата на новиот „Top Gun“ синоќа се одржа во ЛОНДОН, а главни ѕвезди на црвениот тепих беа Том Круз и војводата и војвотката од Кембриџ. Кејт Мидлтон воодушеви во црн фустан со бели детали кои ги откриваа нејзините рамена, и за момент го засени сето она што се случуваше на …

Повеќе »