Tag Archives: премиера

(ФОТО) Актерка на премиера дошла во блејзер, но кога го соблекла малку оставила на имагинацијата

Младата и талентирана актерка Ања Тејлор Џој се прослави благодарение на улогата на Елизабет во серијата The Queen’s Gambit, но и поради нејзиниот специфичен моден вкус. Во нејзините комбинации, барем досега, владееше ретро стилот, но во последно време сме сведоци дека Ања е многу добра во експериментирањето и појавувањето во …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОТКРИВА ДЕЈСТВИЕТО – Продолжение на долгоочекуваниот мегахит на Џејмс Камерон: Излезе нов трејлер за филмот „Аватар“

Сместен повеќе од една деценија по настаните од првиот филм, „Аватар: Патот на водата“ започнува да ја раскажува приказната за семејството Сали, и тоа Џејк, Нејтира и нивните деца, проблемите што ги следат, до каде се подготвени да одете да се спасат еден со друг. Долгоочекуваниот Avatar: The Last Airbender …

Повеќе »

(ФОТО) Симболи со посебно значење: Која е тајната на фустанот на Џулија Робертс со кој го шармираше Лондон?

Џулија Робертс и Џорџ Клуни се омилен тандем на романтични комедии. Во новата романтична комедија „Карта до рајот“ која се прикажува во кината, тие повторно се појавија заедно пред камера, што уште повеќе ги израдува фановите. Џулија и Џорџ се долги години пријатели, а не го криеја задоволството што повторно …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОСЛАВУВА 40 ГОДИНИ – ОТКРИЕНА ТАЈНАТА НА ФИЛМОТ РАМБО КРИЕНА СО ДЕЦЕНИИ: Сталоне признал дека едвај го преживеал снимањето на култниот филм!

Пред неколку години, холивудскиот актер Силвестер Сталоне сподели анегдота од снимањето на легендарниот филм „Рамбо“, кој денес слави 40. години од својата премиера. Сталоне, кој глумеше и го напиша сценариото, признал дека неговиот костим со потпис воопшто не бил вклучен во сценариото, туку авршил во филмот бидејќи на актерот му …

Повеќе »

Жарко Димоски премиерно во Белград во музиклот „Црни лептир“ според музика на „Ју група“

Актерот, пејач и водител на ТВ емисијата “Џентлмен магазин” на 28. октомври ќе ја доживее својата прва белградска премиера во „Позориште на Теразијама”. Претставата “Црни Лептир” работена според текстот на Спасоја Ж. Миловановиќ, инспирирана од музиката на легендарната „ЈУ Група”, а во режија на Марко Јовичиќ, премиерно ќе биде изведена …

Повеќе »

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МАТА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж!

(ФОТО) СЛАВНИОТ АКТЕР НА ПРАГОТ НА 8-МА ДЕЦЕНИЈА ОДРЖАЛ МОДНА ЛЕКЦИЈА: Покажал зошто важи за најатрактивен маж! Познатиот актер Пирс Броснан се појавил во розов костим и покажал голема самодоверба. Познатиот актер Бред Пит е еден од ретките кој има храброст да носи одела во светли бои, додека од неодамна …

Повеќе »

(ФОТО) Каква елеганција – нејзиниот фустан е олицетворение на чиста елеганција

И додека на црвениот тепих веќе подолго време доминира кичот, оваа актерка сепак покажа дека скромноста и елеганцијата немаат цена. View this post on Instagram A post shared by Just Jared (@justjared) На премиерата на филмот She Said во Лондон, Кери Малиган била вистинско освежување на црвениот тепих. Оваа британска …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРЕД ПРЕМИЕРАТА НА ФИЛМОТ – Двејн Џонсон го совладале емоции кога се сретнал со расплакан обожавател

Двејн Џонсон признал дека го преплавиле емоции додека потпишувал автограм за страстен обожавател во Мексико Сити. Додека започнува прес-турнејата за најновиот филм на Џонсон, актерот се дружел со обожавателите кои со нетрпение го очекуваат новиот филм на премиерите. Сепак, еден момент се покажал премногу дури и за Џонсон, кој останал …

Повеќе »

(ФОТО) „Отсекогаш сум била жена со облини“ – Моника Белучи хипнотизира со појавата

Моника Белучи направи гламурозен спектакл појавувајќи се на премиерата на Siccita за време на 79. Меѓународен филмски фестивал во Венеција. Италијанската актерка и модел (57) за оваа пригода се одлучи за шик црн фустан, додека самоуверено позираше на црвениот тепих. Креацијата ја збогатила со интересна огрлица, како и блескава чанта. …

Повеќе »