Tag Archives: премиер лига

(ФОТО) Мурињо го грабнува Ибрахимовиќ од „Милан“

Англиските медиуми пишуваат дека Златан Ибрахимовиќ би можел повторно да работи со Жозе Мурино и дека како слободен играч на зима може да потпише договор со Тотенхем. Швеѓанецот, кој речиси сигурно заминува од Соединетите држави, има понуда од Милан. Тој постојано посочуваше дека, иако има 38. години, тој лесно може …

Повеќе »

(ВИДЕО) НестВАРно: Наместо пенал судијата гледал снимка од паркинг!

ВАР ја вознемири фудбалската јавност. Дали ни треба или не, дали функционира или не? Од Израел пристигнува уште еден пример кој ќе и оди на „воденицата на анти ВАР струјата“, иако за среќа не била пресудна одлука… НестВАРни сцени доаѓаат од Израел. На натпреварот помеѓу Макаби од Хаифа и Беитар …

Повеќе »

(ФОТО) Колку се богати сопствениците на фудбалските клубови во Премиер лигата?

Во Англија не царува ‘socios’ моделот како во Шпанија или Германија. Таму на чело на најбогатите клубови се Руси (Челси), Американци (Манчестер Јунајтед, Арсенал, Ливерпул) или Арапи (Манчестер Сити). Откако Форбс ја обајвил најновата листа на светските милијардери интересно е да се види кои се сопствениците на клубовите во премиер …

Повеќе »