Tag Archives: премиер лига

Богат спортски викенд на Спорт клуб: Расплет на Примера и Премиер лига, Ф1 во Монако…

Пред нас е богат викенд во Спорт клуб, каде, меѓу другото, не чека последното коло во Примера и Премиер лигата, Формула 1… Во сабота не чека исходот од Примера, каде на СК 1 од 18 часот го следиме дуелот помеѓу Ваљадолид и Атлетико, додека на СК 4 можеме да следиме …

Повеќе »

(ВИДЕО) Две тешки болести го однеле фудбалерот кого го нарекувале „Орман“

По смртта на Диего Марадона, фудбалскиот свет го погоди уште една трагедија, бидејќи почина и Папа Буба Диоп. Еден од најдобрите африкански фудбалери на сите времиња почина во Париз, на 42-годишна возраст, по долга борба со болеста. Според медиумите, тој страдал од Шаркот-Мари-Тотова болест, што предизвикува губење на мускулното ткиво …

Повеќе »

Квартет на заразени во Премиер лигата

Англиската фудбалска Премиер лига објави дека во последната рунда на тестирање за коронавирус, биле пронајдени четири заразени лица меѓу играчите и членовите на тимот. „Помеѓу 2 и 8 ноември, 1.646 играчи и членови на клубот беа тестирани за коронавирус. Од нив, имаме четири нови позитивни теста. Инфицираните ќе одат во …

Повеќе »

Започнува новата сезона во англиската Премиер лига

Денес четири натпревари Денес започнува новата сезона во англиската Премиер лига. Титулата ја брани Ливерпул, кој во првото коло е домаќин на новиот Премиерлигаш, Лиц, во првото коло на „Енфилд“ од 18:30 часот. Арсенал на првиот натпревар ќе игра против Фулам во 13:30 часот, додека Кристал Палас и Саутемптон играат …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ЗАСИЛУВАЊА – Пеколниот план на Гвардиола од 330. милиони евра: „Сити“ довел двајца, бараат уште четири играчи!

Шпанскиот стручњак Пеп Гвардиола сака да донесе уште четири играчи во Манчестер Сити до почетокот на новата сезона во Премиер лигата, која е закажана за 12. септември, пишува Sky Sports. Граѓаните официјално го потврдија трансферот на Нејтан Аке од Борнмаут за 45. милиони евра, а го обезбедиле и потписот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хорор во продолжувањето на премиер лигата: Во триумфот над Арсенал потешко повреден млад фудбалер на Сити!!!

Медиумите во Англија информираат дека младиот Гарсија најверојатно добил повреди на главата, но засега нема официјални информации за состојбата на 19 годишниот дефанзивец на Сити. Младиот дефанзивец на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити, Ерик Гарсија доживеа тешка повреда во финишот на вчерашното дерби против Арсенал. По пауза од три месеци поради …

Повеќе »

(ФОТО) Погледнете зошто фудбалерите на Премиер лигата даваат богатство за куче – Плаќаат и до 60.000 евра за едно!

Играчот од средниот ред на Лестер, Хамза Чоудири, платил дури 60.000 евра за белгиски и германски овчар Продавачи на кучиња, додуша на оние тренирани и малку поголеми, си ги тријат рацете во Англија! Таму завладеала вистинска лудост за кучиња чувари! Се’ започнало кога играчот на Тотенхем Деле Але бил ограбен …

Повеќе »

Мурињо му порачал на Гвардиола:„Ако се плашиш, остани дома да гледаш Бундес лига!“

На видео конференцијата на тренерите на клубовите во Премиер лигата, Жозе Мурињо ги искарал Пеп Гвардиола и Френк Лампард, кои се најгласните застапници што чекаат со продолжението на сезоната прекината поради пандемијата на коронавирус. „Ако сте толку загрижени за враќањето на натпреварите, останете дома и гледајте ги натпреварите во Бундес …

Повеќе »

Жозе Мурињо: ВАР ја убива Премиер лигата, најдобра на светот!

Коментирајќи ја суспензијата на Хjeонг-мин Сон, менаџерот на Тотенхем, Хозе Мурино, рече дека тој не е баш обожавател на ВАР технологијата. Судијата Ентони Тејлор првично не забележа фаул, но Пол Тирни донесе одлука да додели црвен картон во поразот од (2:0) Челзи. „Таа ситуација со Син, мислам дека г-дин Тирни …

Повеќе »