Tag Archives: преку ноќ

(ВИДЕО) Совршени локни и после проспиена НОЌ? И тоа е можно со овој многу едноставен трик!

Што ли девојките нема да смислат… Веруваме дека не треба ни да спомнуваме колку е важна косата за жените. И колку значење им даваат на фризурите. Да не зборуваме за трудот и работата на нив и околу нив. Само да се направи сè совршено. Фотографија, две, три и потоа спиењето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најсмртоносно езеро на светот: Преку ноќ убило 1.700 луѓе

Околу вулканското езеро Ниос во Камерун, старо 400. години, со децении кружеле митови дека во него живеат лоши духови. Катастрофата која се случила на 21. август 1986. година во очите на локалното население ги потврдила тие легенди. Станува збор за една од најневеројатните природни катастрофи која убила 1.746 луѓе и …

Повеќе »