Tag Archives: прегратки

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Мајката на Хрватска го остави срцето на теренот: Колинда повторно ги освои насловните ширум светот!

Претседателката на Република Хрватска на постољето со Владимир Путин со солзи им честиташе на Огнените, ги бакна и ги утеши. Во еден момент, низ нејзините раце мина пехарот на Мундијалот па го бакна и него Хрватскиот фудбалски тим го оствари вториот најголем успех во историјата, по третото место во 1998. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неодолив момент кога Кејт Мидлтон ја понел мајчинскиот инстинкт: Го прекршила протоколот да не ги разочара дечињата!

Убавата војвотка не успорува со званичните обврски ниту во поодминатата бременост, а со своите постапки ја воодушевува јавноста… Војвотката од Кембриџ,Кејт Мидлтон,ниту во 6. месец на третата бременост не успорува со своите званични обврски, па така вчера посетила едно основно училиште во Лондон. За таа пригода Кејт избрала опуштена комбинација …

Повеќе »

Во вторник (2. јануари 2018 г.) е голем празник, она што ќе го правите на тој ден ќе го правите во текот на целата година!

Следната недела на 2. јануари, според верскиот календар е „Свети Игнат“. Игнат е детето што Исус го носел во својата прегратка. Според народното верување од овој ден започнува да расте денот. Во народот постои верување дека она што ќе правите и’ ви се случува тој ден, ќе го правите и …

Повеќе »