Tag Archives: прегратки

(ФОТО) Срце малечко! Топла прегратка која ги урива сите граници и протоколи!

Војвотката и војводата од Сасекс уживаат на својата прва меѓународна службена турнеја во рамките на која ќе ги посетат Австралија, Нов Зеланд и Фиџи. После денот минат во Сиднеј се упатиле во градот Дубо каде на тамошниот аеродром ги дочекале бројни граѓани. Меѓу нив бил и 5. годишниот Лук Винсент, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал на погребот на Арета Френклин: Свештеник „се занел“ по настапот на Аријана Гранде и „ја фатил“ за градите

Освен по велелепноста на погребот на кралицата на соулот, Арета Френклин, кој траел осум часа, социјалните мрежи се вжештија од коментари порди однесувањето на еден до свештениците… Пејачката Аријана Гранде запеала во чест на леагендарната Арета Френклин на нејзиниот погреб.Таа ја испеала песната „A Natural Woman“ и ги расплакала присутните, …

Повеќе »

(ФОТО) Каква кралица: Пинк прекинала концерт за да прегрне девојка на која и починала мајката

Пејачката Пинк го прекинала концертот, во понеделникот, за да ја прегрне девојката на која неодамна и починала мајката. Девојката Лија Марфи и нејзината мајка планирале заедно да одат на концертот, но нејзината мајка починала пред да успеат да ја остварат својата желба. Девојката на концертот била донесена од нејзината тетка, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО Галерија) Мајката на Хрватска го остави срцето на теренот: Колинда повторно ги освои насловните ширум светот!

Претседателката на Република Хрватска на постољето со Владимир Путин со солзи им честиташе на Огнените, ги бакна и ги утеши. Во еден момент, низ нејзините раце мина пехарот на Мундијалот па го бакна и него Хрватскиот фудбалски тим го оствари вториот најголем успех во историјата, по третото место во 1998. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Неодолив момент кога Кејт Мидлтон ја понел мајчинскиот инстинкт: Го прекршила протоколот да не ги разочара дечињата!

Убавата војвотка не успорува со званичните обврски ниту во поодминатата бременост, а со своите постапки ја воодушевува јавноста… Војвотката од Кембриџ,Кејт Мидлтон,ниту во 6. месец на третата бременост не успорува со своите званични обврски, па така вчера посетила едно основно училиште во Лондон. За таа пригода Кејт избрала опуштена комбинација …

Повеќе »

Во вторник (2. јануари 2018 г.) е голем празник, она што ќе го правите на тој ден ќе го правите во текот на целата година!

Следната недела на 2. јануари, според верскиот календар е „Свети Игнат“. Игнат е детето што Исус го носел во својата прегратка. Според народното верување од овој ден започнува да расте денот. Во народот постои верување дека она што ќе правите и’ ви се случува тој ден, ќе го правите и …

Повеќе »