Tag Archives: преговори

Јунајтед признава дека згрешил, веќе во јануари го пушти Роналдо да си оди!

По мачните летни месеци во кои отсуствуваше од тимскиот собир и дел од подготовките, оправдувајќи го непристигнувањето во Манчестер Јунајтед со лични причини, а во исто време медиумите пишуваа за неговата желба да го напушти клубот, Кристијано Роналдо би можел да го постигне она на што се надеваше во јануари …

Повеќе »

Зоран Заев: „После 17. години конечно имаме голем исчекор – почнуваме преговори со ЕУ!“

На Фејсбук се огласи и поранешниот премиер Зоран Заев: „На овој важен ден сакам да им честитам на граѓаните на Република Северна Македонија. После 17 години конечно имаме голем исчекор – почнуваме преговори со ЕУ. Особено сакам да му честитам на македонскиот народ – влегуваме во ЕУ како Македонци, со …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕГОВОРИТЕ – Харков под дождот од ракети: Застрашувачки снимки од бомбардирањето, десетици мртви!

Украинските власти денеска ги обвинија руските сили дека истрелале ракети врз станбена зона во вториот по големина украински град Харков, при што загинале десетици цивили. „Харков беше подложен на масовно гранатирање на градот“, напишал Антон Герашченко, советник на министерот за внатрешни работи на Украина. Според него, за време на гранатирањето …

Повеќе »

Преговорите се во тек. Украинците бараат итен прекин на огнот и повлекување на Русите

РУСКАТА инвазија на Украина влезе во петтиот ден. Ноќта била релативно мирна, но пред утрото Украина објави дека руска ракета погодила станбена зграда во Чернихив, град на 150. километри северно од Киев, а пријавила и експлозии во Киев и Харков. Преговорите меѓу Русите и Украинците на украинско-белоруската граница, во близина …

Повеќе »

Столе Димитриевски ги завршува преговорите да премине во Барселона

Столе Димитриевски го немаше на вчерашниот меч за Рајо Валјекано против Бетис. Тренерот на Рајо објаснил дека Столе бил повреден, но и покрај ситната повреда, една од причините е и што деновиве го комплетира трансферот на кариерата! ЕКИПА дознава дека само прашање на време е неговото заминување од Рајо и …

Повеќе »

(ФОТО) ХОНОРАРОТ на Арнолд Шварценегер за првите два „Терминатори“ е неверојатен – УМЕТНОСТ на преговарање!

Немало сомнение дека Арнолд Шварценегер заработил голем хонорар за неговата легендарна улога во „Терминатор“, но начинот на кој ја пресметал бројката што „легнала“ на неговата сметка е невообичаен. Актерот добил неверојатни 21.429 УСД по збор во филмот „Терминатор 2: Судниот ден“. Тој глумел во тој филм во 1991. година и …

Повеќе »

Раиола за Холанд бара плата од 1. милион евра – НЕДЕЛНО!

Ерлинг Холанд, sвездата на Борусија Дортмунд е на прагот да биде најплатениот фудбалер во новата ера. Норвешкиот голгетер е желба на Реал и на многу други великани, тој направи вистински потег во кариерата доаѓајќи во Борусија, што ќе биде вистинска отскочна даска за гигантите. Тоа добро сака да го наплати …

Повеќе »

ИТАЛИЈА – Бомба од Торино: Роналдо си заминува до Јувентус!

Италијанските медиуми тврдат дека Јувентус е подготвен да го продаде португалскиот ас Кристијано Роналдо, но и дека тој сака да го напушти Торино. По тој повод неговиот менаџер Хорхе Мендес веќе започнал преговори со неколку европски великани. Наводно, Роналдо најверојатно ќе го избере супер богатиот ПСЖ. Јувентус треба да добие …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ги изненадил соиграчите – Ибрахимовиќ на тренинг слетал со хелихоптер:„Доаѓа претседателот!“

Златан Ибрахимовиќ ги изненадил своите соиграчи и сите во клубот кога во Миланело слетал со хеликоптер. Имено, тој со хелихоптерот се враќал од Монако, а на својот Инстаграм, легендарниот Швеѓанец го поставил насловот: „Доаѓа претседателот“. Во Монако, Златан Ибрахимовиќ и Џанлуиџи Донарумама се сретнале со нивната менаџерка Мино Раиола. Темата …

Повеќе »