Tag Archives: прегледи

(ВИДЕО) Поради ова видео луѓето не можат да престанат да плачат: За две недели е прегледано 8 милиони пати

НОВИОТ спот на Луис Капалди за песната Wish You The Best буквално ги расплакува луѓето. Многубројните обожаватели на британскиот пејач видеото веќе го нарекоа „едно од најтажните видеа во историјата“, а многумина откако го погледнаа видеото објавија видеа на социјалните мрежи каде хистерично плачат. „Ова видео ми го уништи животот“, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЕВА ШТО СЕ СЛУЧУВА СО ТЕГЛА МЕД ВО ВСЕЛЕНАТА: Астронаут покажал НЕРЕАЛНА СЦЕНА! Видеото го погледнале 60 МИЛИОНИ луѓе!

спроведл бројни научни експерименти. Астронаутот од Канада, Дејвид Сен-Жак поминал 204 дена во Меѓународната вселенска станица, каде што спровел бројни научни експерименти.Таму, меѓу другото, се посвети на снимање интересни снимки со цел да го поттикне интересот на младите за науката. @tech David Saint-Jacques demonstrates the advantage of microgravity in space …

Повеќе »

(ВИДЕО) Водителите останале затечени од сцената: Гостинката се онесвестила за време на емисијата во живо

На една жена и се слошило за време на гостување во една емисија Тереза ​​Кокаро, нутриционист, гостувала во емисијата „Buenos Dias America“, при што ненадејно се онесвестила, а потоа колабирала. Само неколку секунди откако проговори за темата со што можеме да го замениме шеќерот, нутриционистката почнала да превртува со очите, …

Повеќе »

Симптоми кои не смеете да ги игнорирате: Мушички и чад од тутун пред очи, а потоа „паѓа“ завесата

Дијабетесот е еден од најчестите фактори на ризик за очни болести. Сепак, голем број други симптоми може да укажуваат на тоа дека нешто не е во ред со функцијата на очите. Експертите укажуваат на важноста од редовни прегледи, како и скрининг за секого, кој треба да се прави околу 45-тата …

Повеќе »

Кардиолог открива: Кога нагло се зголемува ризикот од срцеви заболувања кај жените?

Срцевите болести остануваат водечка причина за смрт кај мажите и жените ширум светот. Овие состојби може да вклучуваат коронарна артериска болест, срцев удар и други дијагнози. Сепак, ризикот од развој на срцеви заболувања е различен за мажите и жените. Возраста може да биде значаен фактор. Холандска кардиолошка студија покажува дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Милион прегледи за 24 часа: Огромен филмски хит доаѓа на Нетфликс, доказ е трејлерот

ОВАА ЕСЕН, филмот „Luckiest Girl Alive“, трилер со Мила Кунис во главната улога, доаѓа на платформата за стриминг Нетфликс. Вчера беше објавен трејлерот кој досега е прегледан 1,3 милиони пати. Филмот е за писателката Ани Фанели од Њујорк, чиј совршен живот во големиот град почнува да се распаѓа кога документарец …

Повеќе »

(ФОТО) СРЕЌНА ВЕСТ – Криси Тајген и Џон Леџенд чекаат бебе речиси две години по спонтаниот абортус

Манекенката Криси Тегејн и пејачот Џон Леџенд открија дека чекаат дете. За потсетување, Криси пред две години доживеала спонтан абортус, а болката што ја чувствувала детално ја опишала на својот Инстаграм профил. Криси по спонтан абортус отиде на ИВФ, а вчера ја објави среќната вест. „Последниве неколку години во најмала …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мик Шумахер по страотниот судир објави порака на Инстаграм

МИК ШУМАХЕР се огласи на Инстаграм до своите фанови по прегледот во болницата, каде што заврши по страшната несреќа за време на квалификациите за Големата награда на Саудиска Арабија. Синот на седумкратниот светски шампион во Ф1 и возач на Хаас се чувствува добро. View this post on Instagram A post …

Повеќе »

(ФОТО) Софија Вергара зборувала за борбата против ракот и покажала фотографија од лузната: „Одете на преглед!“

ПОЗНАТА по тоа што отелотворува некои гламурозни улоги, Софија Вергара е исто така актерка која ги користи своите профили на социјалните мрежи за да сподели детали за нејзиното лично искуство во борбата против ракот и влијанието што таквата дијагноза може да го има врз поединецот, како и неговото семејство и …

Повеќе »