Tag Archives: предозирање

(ФОТО) Една ГРЕШКА ја чинеше кариера: Љубовта, парите, семејството и славата не и беа доволни на Витни Хјустон за да биде среќна!

Имаше се во животот, но беше многу несреќна Витни Хјустон, по неверојатниот успех од раните 1990-ти, подоцна западна во уште поголеми неволји. Во последните години од нејзиниот живот повеќе се зборуваше за нејзините последователни ексцеси отколку за нејзините уметнички достигнувања. Едно од нејзините најголеми достигнувања сè уште е улогата во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка открила дека поради грешка животот ќе го помине во пекол: „Докторите ми рекоа дека имам уште 10. минути живот“

Таа открила дека предозирањето и влијаело околу оштетувањето на мозокот и дека и’денес има последици од сето тоа… Американската пејачка и поранешна дизни ѕвезда Деми Ловато (28) неодамна открила дека има оштетување на мозокот откако во 2018. година откако се предозирала претрпела мозочен удар и инфаркт. Имено 28. годишната Ловато …

Повеќе »

(ФОТО) Трагично заминување на момчето кое ветуваше

Хари Брант бил опсесија на кремот на њујоршкото општество, трендсетер и инфлуенсер кој соработувал со најголемите – а потоа на 24-годишна возраст ја изгуби борбата со својата зависност. Причината за смртта на младиот човек е случајно предозирање на лекови коиг и добил на рецепт, се вели во соопштението од неговото …

Повеќе »

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА – Девојка (21) пронајдена мртва во бањата: Зборовите на нејзината мајка на погребот „кинат срце!“

Пронајдена е мртва во бањата на нејзиниот стан… Кирсти Смит, млада девојка од Англија, починала како резултат на преголема доза со дрогата МДМА. Оваа дрога е позната и како екстази, а девојката, како што рекла нејзината мајка, за прв пат во животот пробала опасен опијат. Кирсти била пронајдена мртва во …

Повеќе »

(ФОТО) НОВА ТРАГЕДИЈА ПОВРЗАНА ЗА СЕМЕЈСТВОТО НА ВИТНИ ХЈУСТОН: Починал партнерот на Боби Кристина

По неразјаснетата смрт на Витни Хјустон, а три години подоцна и на нејзината ќерка Боби Кристина за нова година починал уште еден член на ова семејство – нивниот посинет син и брат, инаку партнер на Боби, Ник Гордон… Ник Гордон поранешниот свршеник на Боби Кристина Браун, починатата ќерка на Витни …

Повеќе »

(ФОТО) Нови шпекулации за смртта на Мерилин Монро:„Роберт Кенеди ја уби Монро да не ја открие ’аферата’ со братот!

Ѓани Русо, кој го глумел Карло Рици во „Кум“, вели дека Мерилин Монро не умрела од предозирање, како што тоа го потврдила нејзината обдукција. Тој тврди дека Мерилин е ладнокрвно убиена и тоа од страна на Роберт Кенеди… Глумецот Ѓани Русо (75), кој глумел во филмот „Кум“ тврди дека имал …

Повеќе »

(ФОТО) Младата пејачка која едвај преживеа искрено: „Чиста сум, но не ви должам никакво објаснување!“

Поп пејачката Деми Ловато е револтирана поради пишувањето на таблоидите за нејзиниот живот… „Ги сакам моите обожаватели но ги презирам таблоидите“, напишала Деми на Твитер. „Не верувајте во она што ќе го прочитате. Ќе напишат се само за да продадат приказна. Болно“, навела таа. Деми со обраќањето решила да им …

Повеќе »

(ФОТО) Деми Ловато видена првпат после предозирањето: Не изгледа како што би очекувале!

Американската глумица и пејачка, Деми Ловати, е видена првпат во јавност откако скоро умрела поради предозирање, кон крајот на јули, пренесуваат американските медиуми. Видена е како разговара со пријателка со која се нашла на кафе во пауза од рехабилитацијата. Иако многумина веројатно верувале дека ѕвездата ќе изгледа поинаку од обично …

Повеќе »

(ФОТО) Колегите се простуваат од раперот Мак Милер: Починал на 26. години

Како што известува TMZ Мак Милер починал од предозирање. 26. годишниот рапер бил најден во петокот во својот дом, и на лице место бил прогласен за мртов. Музичарот работел со многумина од музичката индустрија и продуцирал многу значајни албуми во текот на кариерата. Неговиот последен албум „Swimming“ бил објавен на …

Повеќе »