Tag Archives: предлози

(ФОТО) „ВОГ“: Модели на сандали кои најмногу ќе се носат ова лето

Времето наскоро ќе се стабилизира, па повторно ќе скокнеме во сандали и ќе заборавиме на другите чевли. Секоја сезона ни носи нови трендови, а списанието „Вог“ има предлози за летото. Потоплото време со себе носи потреба за пар (или два) цврсти летни сандали. Можеби ги ставивте вашите омилени модели на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Расел Кроу открил зошто одбил улога со која би заработил 100. милиони долари!

Расел Кроу открил зошто одбил исклучително великодушна понуда за појавување во првиот филм „Господар на прстените“… На австралиската ѕвезда и било понудено 10% од заработувачката на филмот наместо однапред платен износ за улогата на Арагорн во дружината на прстените (The Fellowship of the Ring)  од 2001. година. Во новото интервју …

Повеќе »

(ФОТО) Избрани 50 Македонки што инспирираат: „СИТЕ жени се успешни и посебни на свој начин“

Агенцијата P World на Коста Петров пред меѓународниот Ден на жената, 8 Март, направи листа со 50 Македонки што инспирираат. „Чест ни е да претставиме педесет (иако има уште неколку илјади), храбри, вредни и инспиративни жени од Македонија што не’ инспирираат секој ден“, стои во пораката на организацијата. „Листата на …

Повеќе »