Tag Archives: предизвици

Подгответе се: Речиси сме на половина од месецот, но за некои, вистинските предизвици допрва доаѓаат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… ЈУНИ 2023 година ќе биде полн со предизвици за некои хороскопски знаци. Овој месец носи силни енергетски промени кои би можеле да влијаат на љубовната, финансиската и личната сфера …

Повеќе »

Крајот на април на сите знаци им носи предизвици. Еве што не чека сите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доколку сакате малку да се забавувате, еве неколку општи упатства за некои хороскопски знаци на крајот на април 2023 година. Лав Во овој период може да се чувствувате малку …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци им претстои недела со тешки предизвици

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НЕВОЗМОЖНО е да се предвиди иднината, но има три хороскопски знаци за кои некои астролози предвидуваат тешка недела од 6 март. Рак Раковите можат да се соочат со некои …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКАТА НА ДЕВОЈКА КОЈА ЈА ТУРКА ДРУГАРКАТА ПОД АВТОБУС Е КОШМАР: Сцената што ја леди крвта имала неверојатен КРАЈ!

Предизвиците на ТикТок кои потенцијално би можеле да имаат трагичен крај станаа главна тема на социјалните мрежи, но и во медиумите. Вниманието што го создадоа доведе до повторно оживување на некои заборавени видеа кои се исто толку застрашувачки. Еден таков деновиве повторно стана вирален. Имено, во 2018. година во градот …

Повеќе »

Какви предизвици ве очекуваат во октомври: Еве кога треба да бидете особено внимателни!

Астролозите откриваат дека ќе имаме 5. ризични датуми во октомври. Ако се фокусирате на вистинските работи, можете да ги надминете пречките и проблемите во животот. Најважно е да се задржи оптимизмот и мирот! Еве ги деновите што ќе бидат најкритични во октомври 2021. година: 7. октомври – транзиција на Венера …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФИТ БАБА: 81. годишна не пропушта ниту еден фитнес предизвик – станала сензација

АКО неодамна сте поминале извесно време на TikTok, веројатно сте ја виделе Ерика Ришко на вашиот „фид“. 81-годишната жена себеси се опишува како „наркоман за фитнес“ и станала популарна на „ТикТок“ со нејзините видеа во кои изведува различни предизвици за фитнес. Од објавувањето на првото видео на TikTok во април …

Повеќе »

Има ли крај на опасните предизвици на ТИК ТОК? Момче (12) паднало во кома, откако сакал да се задуши со врвка за чевли

ПРЕДИЗВИЦИТЕ на социјалната мрежа Тик Ток стануваат сè побрутални. Според информациите, момче (12) од Колорадо наводно паднало во кома поради учество во „предизвик за гушење“ со врвка за чевли, што го гуши додека не ја изгуби свеста Џошуа Халесиус, кого неговиот брат близнак го нашол во несвест на подот од …

Повеќе »

РЕГИОН – СПРЕЧЕНИ ДВЕ САМОУБИСТВА НА ДЕЦА ПОРАДИ ТИКТОК: Еве од кад ее двигателот на морбидниот предизвик – инспектор им дал совет на родителите!

„Во последните два месеци, припадниците на Федералната полициска управа (ФУП) на БиХ спречија две најавени самоубиства на деца“, рекол инспекторот Саша Петровиќ. Во последно време се актуелни „предизвиците“ на социјалната мрежа ТикТок, во кои децата се повикуваат да извршат самоубиство, а Петровиќ вели дека не е можно со сигурност да …

Повеќе »

ДОБРО Е ДА СЕ ЗНАЕ: Што е „блекаут предизвик“ на ТикТок кој однесува детски жртви

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во Раковица (Белград, Србија), и кое, како што се сомнева, учествувало во предизвикот на социјалната мрежа ТикТок, не е единствениот случај на задушување додека учествувал во играта. Последното по ред се случи пред неколку дена, кога десетгодишна Италијанка се задуши во …

Повеќе »