Tag Archives: празници

БЕЗ СТРАВ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ – Се плашите дека ќе се здебелите? Треба да го направите само ова и не мора да се грижите!

Многу луѓе за време на празниците се дебелеат затоа што нивниот избор на храна е голем и не сакаат да се контролираат, убедувајќи се себеси дека можат да се релаксираат барем во овој период од годината. Но, се чини дека постои лесен начин да се спречи зголемување на телесната тежина, …

Повеќе »

(ФОТО) СТАЈЛИНГ БЕЗ ГРЕШКА – За Кејт Мидлтон започнала новогодишната магија: Фустан како создаден за празници!

Војвотката ни даде одлична идеја за празничен стајлинг… Новогодишната еуфорија ги обзема членовите на кралското семејство, па веќе започнале со подготовките за најчудесниот период од годината. Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг Вилијам гостувале во една тв емисија каде што подготвувале новогодишни десерти. Она што привлекло поголемо внимание од колачите е …

Повеќе »

(ФОТО) 5. едноставни рецепти за сите празнични пригоди: Ситни колачиња кои не се печат!

Идеален рецепт кога ви е потребно да завршите што повеќе работа за што помалку време. Основна смеса: 600 г мелени бисквити 400 г шеќер во прав 12 лажици сок од портокал 500 г путер или маргарин Подготовка: сите состојки измешајте ги да се добие еднолична смеса. Потоа смесата поделете ја …

Повеќе »

Какво време да очекуваме до крајот на годината?

Во последните денови од оваа 2018 година ќе имаме претежно стабилно и суво време. Температурите на воздухот ќе имаат незначитален пораст но ќе бидат околу просекот за овој дел од годината. Времето ќе биде сончево, повремено со мала и умерена облачност додека во сабота и повторно во понеделник ќе дува …

Повеќе »

(ФОТО) Холивудска сапуница: Леонардо ДиКаприо ја љуби ќерката (20) на девојката на Ал Пачино

Леонардо ДиКаприо празниците ги минал со својата нова девојка, 23. години помладата аргентинска манекенка и глумица Камила Мороне Леонардо ДиКаприо (43) веќе некое време, се шушка, ја љуби Аргентинката Камила Мороне (20). Двојката празниците ги минале во скијашки ресорт, каде Камила направила и неколку селфи. Освен Божик, заедно ја дочекале …

Повеќе »

Какво ќе биде времето за празниците?

Последниот викенд од оваа 2017 година ќе мине во пријатни временски услови. Се очекува генерално ведро време со претежно слаб ветер од северен правец. Токму северното струење ќе биде причината што овие два дена ќе бидат постудени во однос на последните два дена од работната недела. Минималната температура во поголем …

Повеќе »

(ВИДЕО) Празнични филмови на МТВ и Телма

30. декември МТВ 20:45 „Кој ќе го добие кучето“ – романтична комедија, 2016 Содржина: Еден брачен пар се разведува, а главен камен на сопнувањето кој ќе го направи нивниот развод потурбулентен е старателството за нивното заедничко и сакано куче. Режија: Хак Ботко Улоги: Рендал Бетинкоф, Рајан Квантен, Алиша Силверстоне   …

Повеќе »

(ФОТО) Сопругата на Оливер Драгојевиќ се огласила по повод болеста на сопругот: „Оливер е супер и ќе биде дома за Божик!“

Оливер Драгојевиќ пред неколку месеци дознал дека е болен од тешка болест. Хрватскиот пејач, кој не се предава и е голем борец, се обидел да го победи ракот на плуќа.Поради тешката болест Оливер одел на хемотерапии, лежел во болница па едно време имаше и вести дека починал или дека е …

Повеќе »

(ВИДЕО) FUNK SHUI со „Стаклени нозе“ делат љубов пред празниците

Македонскиот супер бенд FUNK SHUI, го издаде синглот со  видеото со наслов „Стаклени нозе”, како најава за новиот албум кој е во изработка и треба да излезе во текот на 2018.тта година. Музиката и аранжманот се на FUNK SHUI, текстот е на Лука Ѓоргиевски, песната е снимена кај Ангел Ќосев …

Повеќе »