Tag Archives: празници

(ВИДЕО) Меркел го моли народот на Германија за прошка: „Ова е само моја грешка!“

Германската канцеларка најискрено ги замолила граѓаните да и простат што донела „избрзана одлука“ кога е во прашање карантинот за време на велигденските празници, што беше објавено претходно. Таа вчера објави дека тоа нема да се случи и им се извини на граѓаните. Меркел направи нешто што беше сосема неочекувано од …

Повеќе »

(Рецепт) Зимски детокс од само 2. состојки: Исчистете го телото од токсините и забрзајте го метаболизмот!

Празниците завршија. Време е за детоксикација После сите празници и уживање во поголеми количини храна, колачи и солени деликатеси, време е да го детоксицирате организмот. Со помош на овој пијалок, ќе ја стимулирате работата на метаболизмот и ќе започнете да исфрлате токсини што се акумулирале во претходниот период. Овој пијалок …

Повеќе »

Мала победа на Бред над Анџелина: Празниците се негови!

Иако нивната долготрајна правна битка за старателство над децата не е завршена, Бред Пит и неговата поранешна сопруга Анџелина Џоли успеале да постигнат договор за Божиќните празници што ќе ги поминат со своите три биолошки деца – ќерката Шајло и дванаесетгодишните близнаци Нокс и Вивиен. Според магазинот „US Weekly“, времето …

Повеќе »

Како да се преживеат празниците без друштво, семејство и драги луѓе?

Излозите на бутиците украсени со црвени и зелени детали, мирисот на топло чоколадо и составувањето список со подароци за најблиските … Да, доаѓаат празниците, и многумина од нас се возбудени да го дочекаат моментот кога ќе направат пауза од секојдневните обврски и ќе се посветат на себе си и на …

Повеќе »

Четири знаци кои за празниците ги чека експлозија на љубов

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Распоредот на ѕвездите на крајот на овој месец носи многу знаци на жешка забава под чаршавите и брава на љубовниот бум. Во втората половина на декември, некои големи астролошки …

Повеќе »

(ФОТО) УСПЕШНИ И САМИ – Хари и Меган потпишале договор со „Спотифај“

Војвотката и војводата од Сасекс, Меган Маркл и принцот Хари, потпишале долгорочно партнерство со платформата „Спотифај“, на која наскоро ќе започнат да емитуваат подкасти, што ќе се однесуваат на различноста. Имено, нивните подкасти ќе се занимаваат со подигнување на свеста за различноста, преку различни перспективи и гласови, пишува Гардијан.   …

Повеќе »

НЕ ТРЕБА ОПУШТАЊЕ – ВАКЦИНИТЕ НЕ ЗНАЧАТ НУЛА КОВИД: СЗО предупредува зошто вакцините нема да го елиминираат вирусот!

Појавата на поефикасни вакцини против ковид-19 и придружниот оптимизам не треба да дозволат да се спушти гардот и да следи опуштање, бидејќи тие нема да го елиминираат вирусот, предупредила Светската здравствена организација. „Вакцините не значат нулта ковид“, рекол Мајк Рајан, одговорен за итни ситуации во СЗО, и објаснил дека вакцините …

Повеќе »

БЕЗ СТРАВ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ – Се плашите дека ќе се здебелите? Треба да го направите само ова и не мора да се грижите!

Многу луѓе за време на празниците се дебелеат затоа што нивниот избор на храна е голем и не сакаат да се контролираат, убедувајќи се себеси дека можат да се релаксираат барем во овој период од годината. Но, се чини дека постои лесен начин да се спречи зголемување на телесната тежина, …

Повеќе »

(ФОТО) СТАЈЛИНГ БЕЗ ГРЕШКА – За Кејт Мидлтон започнала новогодишната магија: Фустан како создаден за празници!

Војвотката ни даде одлична идеја за празничен стајлинг… Новогодишната еуфорија ги обзема членовите на кралското семејство, па веќе започнале со подготовките за најчудесниот период од годината. Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг Вилијам гостувале во една тв емисија каде што подготвувале новогодишни десерти. Она што привлекло поголемо внимание од колачите е …

Повеќе »