Tag Archives: правда

(ВИДЕО) СРАМОТА – ЧУДНА БРИТАНСКА ПРАВДА: На вдовицата на терористот и плаќаат правна помош, а на семејствата на жртвите НЕ!

Британските даночни обврзници „искеширале“ над 15.000 фунти на вдовицата на организаторот на терористичкиот напад на мостот во Лондон во 2017. година, додека на семејствата на жртвите им била одбиена слична финансиска поддршка. Зара Реман – вдовицата на мажит Хурам Бут, роден во Пакистан, инспириран од Исламската држава – добила 15,660 …

Повеќе »

(ФОТО) Нема истрага против Хамилтон: Шампионот не се откажува од борбата за правда!

Меѓународната автомобилска федерација (ФИА) нема да започне истрага против Луис Хамилтон, шесткратниот светски шампион во Формула 1. Возачот на Мерцедес носеше маица со натпис во врска со убиството на Афроамериканката Бриона Тејлор пред и по трката за Големата награда на Тоскана. ФИА во понеделникот разгледала дали Хамилтон ги прекршил правилата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОГОРЧЕНА ОД УБИСТВОТО – Бијонсе бара правда за Џорџ Флојд: „Скршени сме и згадени со она што го видовме!“

Бијонсе одлучи да се огласи на социјалните медиуми за да бара правда по бруталното убиство на Џорџ Флојд, пренесува „Варајати“. Пејачката објавила видео на Инстаграм во кое го искажува своето искрено мислење за целата ситуација. „Мораме да бараме и да добиеме правда за она што му беше сторено на Џорџ …

Повеќе »

(Вознемирувачко видео) БЕСНИ МЕШТАНИ ПРЕТЕПАЛЕ ПЕДОФИЛ ПА ЖИВ ГО ЗАПАЛИЛЕ бидејќи силувал и убил девојче!

Група бесни мештани од село во Мексико запалиле, наводен педофил, откако бил обвинет за силување и убиство на девојче (6). Локалните медиуми објавија дека Алфредо Роблеро бил претепан. Селаните потоа го полиле со бензин и го запалиле. Овој настан се случил во едно мало село во мексиканската држава Чиапас. Роблеро …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бесен дечко земал метална шишка и тргнал кон другиот автомобил – бргу се смирил кога излегол возачот!

Не знаеме што точно го изнервирало овој млад човек, но сосема е сигурно дека тој избрал погрешен начин да го реши недоразбирањето. Излегол од автомобилот, извадил метална шипка и се упатил кон другиот автомобил, но брзо се смирил кога другиот возач излегол од своето возило. Тој имал мало изненадување за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТАКА МУ ТРЕБА: Човек ја чистел улицата но тој упорно фрлал ѓубре, а потоа добил лекција за цел живот!

Некултурата и невоспитувањето најлесно се гледаат на улица. Исто така, и непочитувањето и омаловажувањето на друг. Но, постојат луѓе кои жестоко одговараат на неправдите. Како на оваа снимка каде човек ја чистел улицата а друг упорно го фрлал своето ѓубре од автомобилот. Тогаш наишол тој и решил да ја земе …

Повеќе »

(ФОТО) БРУТАЛНА ОСВЕТА НА МАЈКА: Педофил ја силувал и и’ ја убил ќерката – потоа таа ги земала работите во свои раце и го кастрирала!

Вероник Маквена од Јужноафриканската република е обвинета дека се обидела да го убие мажот што ја силувал и ја убил нејзината ќерка Шантел (5) со отсекување на пенисот. На клупата на обвинети биле и нејзина роднина и една семејна пријателка. Како што се наведува, мајката на несреќото девојче, наводно, отишла …

Повеќе »

Овие хороскопски знаци секогаш се борат за правда

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НИВ неправдата ги боли повеќе од сè друго. Овие хороскопски знаци се искрени и чеснпста им е вродена, а студијата спроведена на американски универзитет потврдила дека дури и’ повеќето …

Повеќе »

Освета на оставената љубовница:Осмилено злосторство!

Ја оставил љубовникот па таа му ја врзала жената и ограбила куќата… Соловеј сакала бившиот што побргу да и го врати долгот. Ја мачела и љубомора бидејќи МекКенрик и ветил дека ќе ја остави жената и ќе и се посвети само неа… Британскиот бизнисмен Роберт МекКенрик (57) се „сплеткал“ со …

Повеќе »