Tag Archives: прашања

Даниел Крег искрен до срж: „Јадам мрсни јајца, се плашам од океанот и сакам да запознавам луѓе!“

„Нема време за умирање“ е петтиот и последен филм на британскиот актер Даниел Крег, во кој го играше таниот агент 007, а улогата на Џејмс Бонд дефинитивно ја одбележа неговата кариера. По повод завршувањето на овој голем проект во кариерата, актерот одговораше на прашањата на своите колешки, актери и режисери, …

Повеќе »

Ако мислите дека немате СРЕЌА во ЉУБОВТА, не очајувајте: Послушајте го овој совет и ќе доживеете РАМАНСА од СОНИШТАТА

Се што треба да направите е да следите две правила и ќе ја пронајдете вистинската љубов. Ако често правите погрешен љубовен избор, а немате среќа во љубовта, треба да го промените начинот на размислување. Тајната е во едноставноста, односно во двете правила кои, според рускиот социјален психолог Алена Дубинтс, се …

Повеќе »

Како да препознаете МАТЕРИЈАЛ за брак? Едно прашање решава се’!

Се заљубивте, но дали е тој вистинскиот? Сте биле во емотивна врска долго време, вашиот партнер е многу романтичен, грижлив и убаво ви е заедно. Но, не сте сигурни дали е вистинската личност за вас, личноста со која би сакале да го поминете животот. Експертот за партнерство Јана Хокинг вели …

Повеќе »

(ФОТО) Надал ги изненадил новинарите со одговорот на прашањето за продолжување на неговата кариера

Синоќа, Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал одиграа полуфинале на Ролан Гарос за паметење. По повеќе од четири часа игра, Србинот славеше со 3:1 и се пласира во финалето, со што му го нанесе само третиот пораз на Надал на Отвореното првенство на Франција. По натпреварот, Надал едвај стоел на нозе, …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин ги замолчел „троловите“ кои ги интересира која е мајката на неговата новородена ќерка

Холивудскиот актер е бесен на троловите кои се прашуваат дали е татко на неговото седмо дете. Имено, Алек Болдвин, на 63-годишна возраст, доби ќерка со сопругата Хиларија. Извор близок до парот потврдил дека нивното мало девојче Луција е родена од сурогат мајка. Раѓањето на детето беше објавено половина година по …

Повеќе »

(ФОТО) Ѕвездата на серијата „Top boy” во 38. година станал дедо: Има дури 8. деца – многумина се збунети!

Ешли Волтерс, sвездата на серијата „Top boy“ (Топ момче), објавил дека неговото веќе големо семејство дополнително се проширило. Раперот и актер, татко на осум деца, станал дедо на само 38 години. „Колку е добар Бог. Запознајте ја мојата внука Ниви Џејд Волтерс. Браво, сине. Јас сум горд на тебе и …

Повеќе »

Срушена теоријата на заговор: Зошто знамето на Месечината се вее?

Националната администрација за воздухопловство и вселена на САД (НАСА) одлучи да ги предизвика на „пресметка“ сите оние кои веруваат во една од теориите на заговор. „Мислите дека не слетавме на Месечината? Или дека Земјата е рамна плоча? Истражуваме која било од теориите на заговор и лажните вести во специјалот за …

Повеќе »

ПРАКТИЧНА НАСТАВА – Емитувана емисија во која возрасни стојат голи со цел децата да научат за човечкото тело

Како дел од емисијата „Ултра“, данската национална телевизија прикажала пет возрасни лица целосно голи, како позираат пред учениците од основно училиште од Копенхаген. Емисијата имала едукативен карактер, а децата имале можност да видат голи луѓе од различен пол, возраст и облик. Родителите требало да потпишат согласност пред децата да учествуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОЛОВИНА ГОДИНА КОРОНА ВИРУС: Продолжува да се шири по светот и да однесува жртви, а на овие ПРАШАЊА и понатаму нема одговор!

Поминаа точно шест месеци откако Кина ги пријави првите случаи на коронавирус до Светската здравствена организација. Но, дури и сега, она што експертите сè уште се обидуваат да го разберат, се чини дека го надминува она што тие го знаат со сигурност за овој злобен вирус. И кога станува збор …

Повеќе »