Tag Archives: практично

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот.Подготвивме неколку убави и имагинативнисовети за тоа како едноставнода ја организирате вашата тераса. Покрај тоа што ќе изгледа убаво, на неа ќе можете …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »

(ФОТО) Најбаран фустан за лето 2020: Удобен, елегантен, шик!

Откако пред неколку дена го облекла Меган Маркл побарувачката се зголемила за 200 проценти! Белите летни фустани од лен се модна класика која никогаш нема да излезе од мода, а откако Меган Маркл неодамна се појави во еден од нив, според податоците на модната платформа Lyst, побарувачката за него скокнала …

Повеќе »

(ФОТО) 10. паметни пронајдоци кои на многумина им го направиле животот полесен

Кога ќе ги видите овие пронајдоци, ќе се прашувате зошто скоро никој сè уште не ги користи. Тие се практични, не изгледаат премногу скапи а нашите животи би ги направиле многу полесни. Гаража на надувување што ги штити автомобилите од град Венчаници со џебови во кои невестата може да стави …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е најпопуларниот модел на панталони во овој момент: Дали сте доволно храбри да ги носите?

Парче со мек крој што практично нема структура Во светот на фармерки и панталони, моменталниот е најпопуларен моделот познат под називот „slouchy jeans“. Нивниот назив означува мек крој што практично нема структура, а кој не е зцврст и затегнат, туку го релаксира телото. View this post on Instagram Can’t get …

Повеќе »

(ВИДЕО) Зошто дознаваме дури сега: Еве како правилно се користи рендето!

Идеја за полесно и попрактично користење на справата за рендање ви можела да ви го олесни секојдневието во кујната… Видеото открива дека рендето всушност треба да се користи свртено водорамно,а не исправено. Ваквото рендање е многу полесно, побрзо и попрактично. Кога рендате на овој начин храната нема да се задржува …

Повеќе »

(ФОТО) Летување – Хотел со пет милиони ѕвездички а достапен на сите!

Убедени сте дека е луксуз да се отседне во хотел со пет ѕвезди. Вистина, е уживање, но имаме подобар предлог за ова лето. Постои сместување со „пет милиони ѕвездички кое е достапно на сите. Има една цака – за да бидете во ваков „апартман“ потребно е да сте љубител на …

Повеќе »

(ФОТО) Летен стил за десетка:Носете цветни панталони како Меланиа Трамп!

Кога станува збор за Меланија Трамп веќе сме навикнати на модните погодоци кои се редат еден по друг која и пригода да е во прашање. Иако главно избира лелеави или фустани кои ја следат линијата на телото, Меланиа умее и тоа како да изненади со избор на облеката, како контроверзната …

Повеќе »