Tag Archives: практични совети

АКО ЉУБОВТА СЕШТЕ НЕ ВЕ ПРОНАШЛА, ЕВЕ ШТО МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ: Наместо да седите и да чекате да дојде, направете среќен пресврт!

Време е да почнете да се фокусирате на себе и на вашиот развој Замислете дека денес одеднаш ќе ја сретнете личноста која е љубовта на вашиот живот. Што би се променило? Трагањето љубов е процес кој трае и кој влијае на многумина. Се надевавте дека ќе ја пронајдете вистинската личност …

Повеќе »

(ВИДЕО) Веројатно ПОГРЕШНО ГИ КОРИСТИТЕ пластичните садови за храна? Ова е вистинскиот начин и сите се во шок…

Секојдневно го носите оброкот на работа и тоа го правите во пластични садови, но не се сомневате дека тоа го правите на погрешен начин. Наводно, една корисничка на TikTok со видео објаснила како се користат пластичните садови. По демонстрацијата на овој едноставен трик, другите корисници на споменатата мрежа се целосно …

Повеќе »

ТРИКОВИ НА ДОМАЌИНКИТЕ – Бебешката пудра ги решава најлошите проблеми во куќата: Еве за што можете да ја користите

Колку и да звучи неверојатно, пудрата за бебиња е совршен лек за неколку домашни проблеми Популарната беби пудра има многу поширока примена од основната, односно првенствено нега на кожата за бебиња и генерално возрасни кои страдаат од воспаление на кожата. Некои го нарекуваат талк, некои бебешка пудра, разликата е само …

Повеќе »

Седум неверојатни начини за употреба на лимонот

Лимонот може да ви помогне на сосема неочекувани начини што воопшто не вклучуваат варење! Дознајте подолу во какви се’ ситуации и како лимонот може да стане вашето ново омилено овошје. Може да помогне при каснување од комарец Чешање и црвени дамки се само некои од симптомите на каснување од комарец, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПРАКТИЧНИ СОВЕТИ: Како да ги сочувате продуктите во фрижидер и на отворено од расипување?

Често ни се случува да купиме повеќе свежи продукти, да не одиме постојано во продавница… Но, тие продукти најчесто и’ се расипуваат па се доведуваме во непотребен трошок… Во видеото кое ви го презентираме ќе можете да откриете како на лесен начин да сочувате лимони, сирења, пиперки, лубеница па и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Квадрат“: Како од вашата гарсоњера да направите удобно место за живот?

Еве кои теми ќе го исполнат новиот „Квадрат“: – инспиративни практични примери за уредување на гардоњера – како да го осветлите просторот со расвета во индустриски стил – аголните гарнитури идеално решение за секој простор – нова колекција модуларен мебел Недела, 11:30 на ТВ Алфа, резервирано време за „Квадрат“.

Повеќе »