Tag Archives: позитивни

Од 18.10. Меркур се движи директно – Откријте како тоа ќе влијае на вашиот хороскопски знак!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Доаѓаат убави денови, бидејќи Меркур наскоро ќе престане да се движи ретроградно, на многу љубители на астрологијата ќе им олесни. За време на ретроградната фаза, Меркур ги тестира нашето …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВОДИТЕЛКИ ПРЕД ВАЖНО ИНТЕРВЈУ ДОЗНАЛЕ ДЕКА СЕ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНА: „Вие две ќе морате да го напуштите студиото!“

Две водителки на емисијата „The View“ на американската телевизија ABC биле изненадени кога требало да го напуштат студиото среде емисија. Имено, пред американската потпретседателка Камала Харис, Ани Наваро и Сани Хостин да пристигне на интервјуто, им било кажано дека мора да ја напуштат програмата, бидејќи се позитивни на корона вирусот. …

Повеќе »

(ВИДЕО) СКАНДАЛОЗНА серија „Принц“: Меган Маркл е главен лик а Кејт Мидлтон е посрамотена

Новиот цртан филм „Принцот“ на HBO Max започнува на 29. јули и ќе биде скандал! Последниот цртан филм на ХБО Макс „Принцот“ го оцрнува кралското семејство, а ги прикажува Меган Маркл и принцот Хари во прекрасно светло. Орландо Блум го игра принцот Хари Орландо Блум му го позајмил гласот на …

Повеќе »

Со нив никогаш не е здодевно: Ова се најзабавните хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се отворени, забавни и дружењето со нив е несекојдневна авантура. Овен Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ОПТИМИСТИ! За овој хороскопски знак ЧАШАТА Е СЕКОГАШ ПОЛОВИНА ПОЛНА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од сите 12. знаци на хороскопот, овој гледа излез во секоја ситуација, среќа во секоја тага, можност во секоја неволја, веруваат астролозите. За него чашата е секогаш половина полна, …

Повеќе »

ТРАМП И МЕЛАНИЈА ИМААТ КОРОНАВИРУС! Претседателот на Соединетите држави на Твитер потврди дека е позитивен на ковид-19

Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија се позитивни на вирусот корона, пишуваат светските медиуми. Трамп исто така на Твитер потврди дека тој и Меланија имаат вирус и ќе бидат во карантин. Tonight, @FLOTUS and I tested positive for COVID-19. We will begin our quarantine and recovery process immediately. …

Повеќе »

(ФОТО) Несудените водителки на „Еми“ позитивни на корона

Во ноќта помеѓу неделата и понеделникот се одржа престижната церемонија на доделување на наградите „Еми“, а двајцата презентери не присуствуваа на настанот поради позитивни тестови за коронавирус, пишува Daily Mail Познатата американска водителка Џулијана Ранчиќ на социјалните мрежи откри дека целото нејзино семејство е позитивно на Ковид-19. „Работам како презентер …

Повеќе »

ТЕСТ ПО ТЕСТ: Дибала и неговата девојка повторно позитивни на корона вирусот

Првотимецот на Јувентус, Пауло Дибала и неговата девојка Оријана Сабатини се повторно позитивни на коронавирусот, откако и двајцата биле негативни на тестот направен пред неколку дена. И двајцата повторно се во домашен карантин и мора да останат во изолација најмалку 14. дена. „Бевме позитивни после тестот на 21. март. Но, …

Повеќе »

Нив да ги викнете:Луѓето во овој хороскопски знак се најголеми позитивци

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Деновиве, тешко е за повеќето луѓе да останат со ведар дух а им недостасува и оптимизам. Еден хороскопски знак обично успева да остане позитивен и во најтешките ситуации и …

Повеќе »