Tag Archives: позирање

(ФОТО) ФАНТАСТИЧЕН ИЗГЛЕД – Познатата актерка позираше за Vogue и го покажа своето предизвикувачко издание на 64-годишна возраст

Познатата актерка Џејми Ли Кертис позираше за Vogue и го покажа своето предизвикувачко издание на 64-годишна возраст. Новото издание на магазинот „Вог“ е посветено на наградата „Оскар“, а по тој повод фотографираа триесетина ѕвезди, меѓу кои се издвојува Џејми. Ли Кертис со години е позната по својот фантастичен изглед, а …

Повеќе »

(ФОТО) Оливија Вајлд на гала вечерта се појавила во проѕирен фустан

Веднаш паднало во очи дека Оливија не носи градник… Американската актерка Оливија Вајлд, чија улога на д-р Реми Хедли во ТВ серијата „Доктор Хаус“ ја искачи меѓу ѕвездите, синоќа на Academy Museum Gala во Лос Анџелес се појавила во фустан кој малку остави на фантазијата. Долгата, проѕирна креација ја потпишува …

Повеќе »

(ФОТО) КАРМЕН ДЕЛ’ОРЕФИС – Најстарата манекенка на светот (91) им пркоси на годините: За снимањето позирала полугола

Најстарата манекенка на светот Кармен Дел’Орефис на 91-годишна возраст позирала полугола за магазинот New You. За Кармен Дел’Орефис годините навистина се само бројка. Со 91. година, сребрената убавица е најстариот модел на светот кој сè уште работи. Овој месец таа ја дели насловната страница на списанието New You со 69-годишната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Последната СНИМКА на Мерилин Монро: Направена е неколку дена пред нејзината смрт!

Погледнете што правеше најпознатата русокоса пред да биде пронајдена мртва… Холивудската икона Мерилин Монро беше пронајдена мртва на 5. август 1962. година, како лежи на својот кревет во Брентвуд, Калифорнија, со телефонска слушалка во раката и празно шише Нембутал до неа. Се испоставило дека земала фатална доза барбитурати. Наводно, причината …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фотографи за свадба откриле три знаци по кои веднаш знаат дека бракот нема да трае

ФОТОГРАФРКАТА Шајла Херингтон споделила во видеото што го објавила на TikTok три знаци со кои свадбените фотографи можат веднаш да препознаат дека некој брак ќе се распадне, а нејзиното откритие набрзо станало хит. „Првиот индикатор е дали еден од сопружниците позира на повеќе од три фотографии без партнер“, рекла таа. …

Повеќе »

(ФОТО) Хиларија Болдвин позирала со шесте деца: „Такви какви што сме!“

Хиларија Болдвин ги држи своите деца близу. View this post on Instagram A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) 37-годишната мајка има шест деца со сопругот Алек Болдвин: ќерките Кармен Габриела (8) и Марија Лусија Викторија, 7 месеци, плус синовите Рафаел Томас (6), Леонардо Анхел Чарлс (5), Ромео Алехандро …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Холивудските ѕвезди подготвени им позирале на фотографите во Дубровник

Славниот холивудски пар Калиста Флокхарт и Харисон Форд (79) уживаат во Дубровник со нивниот син Лиам. Не пропуштиле прошетка низ градот, и се искачиле по ѕидините. Сепак, тие беа подготвени да позираат за фотографот на Пиксел. Форд бил облечен во едноставна сива маица и панталони за таа пригода, а неговата …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Деца од сите краеви на светот позираат покрај своите омилени играчки

Италијанскиот фотограф Габриеле Галимберти патува низ светот веќе две години, фотографирајќи ги децата пред работите што најмногу ги сакаат, а тоа се играчките, секако. Од Хаити и Кина, до Канада и Италија, тој ја користи својата камера за да ја сними радоста на децата од различни култури. Неговите фотографии, пак, …

Повеќе »

(ФОТО) ИРИНА ШАЈК СО ЕДНА ПОЗА ПОКАЖУВА ПОВЕЌЕ: Жешката манекенка позирала во градник, но тоа не го привлекло најголемото внимание. Погледнете ја убаво фотографијата!

Ирина Шајк ги воодушевила фановите кога објавила нова фотографија. Руската убавица позирала без шминка и со распуштена, влажна коса. Фотографијата собрала над половина милион лајкови, а фановите забележаа дека Ирина открила повеќе отколку што планирала. Во одразот во огледалото зад Ирина, можете да го видите нејзиниот задник, кои нејзините следбеници …

Повеќе »