Tag Archives: пожарникар

(ВИДЕО) СЕ ОГЛАСИЛА ВИСТИНСКАТА ЉУДМИЛА (сопруга на настраданиот пожарникар) ОД СЕРИЈАТА „ЧЕРНОБИЛ“: „Беше тешко да се гледа – ова е вистината!“

Светот летоска „полуде“ по мини-серијалот „Чернобил“, но Људмила Игнатенко, сопругата на еден од првите пожарникари кои загинаа во трагедијата, смета дека серијата не ги отсликувала веродостојно настаните од 1986 година. Игнатенко тврди дека никогаш не и дала дозвола на HBO да го користи нејзиниот лик во серијалот. Таа вели дека …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пожарникарот од Чернобил сепак постоел а неговата приказна е пострашна отколку во серијата!

“Секој ден запознавав нова личност. Последните два дена искашлуваше парчиња од белите дробови и црниот дроб. Се гушеше во сопствените органи. Ќе ја замотав раката во завој, му ја ставав во уста и ги вадев тие парчиња”, раскажала Људмила, сопругата на пожарникарот… Иако од емитувањето на последната епизода од серијата …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Страшно: Пожарникар, татко на четири малечки ќерки,загинал на снимање на филм со Вилис и Нортон…

Пожарникарот Мајкл Дејвидсон се одвоил од останатите 175. пожарникари кои гаселе пожар на филмскиот сет во њујоршки Харлем, а подоцна колегите го пронашле без свест… Глумецот Едвард Нортон (48) забележал дека од подрумот на зградата во која го снимале филмот излегува чад. Продукцијата веднаш повикала пожарникари. Филмската екипа снимала сцена …

Повеќе »

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл Дејвидсон, кој за време на снимањето го загубил животот… За време на снимањето на голем пожар загинал еден пожарникат, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се снима новиот филм „Motherless Brooklyn“ …

Повеќе »

(ФОТО) Австралиско радио секси шоу: Сега е многу појасно зошто веднаш сакала да има секс!

Јасмин Скот своите пет минути на слава ги добила откако се појавила гола и веднаш почнала „да се фаќа“ со маж. Тогаш се претставила како стриптизерка, но Јасмин е порноглумица. „Јас сум ’интернационална ку…’“ вели за себе Јасмин Скот (26). Набргу откако бил емитуван сегмент од австралиското утринско радио шоу …

Повеќе »