Tag Archives: пожар

(ФОТО) Џерард Батлер останал без куќа:„Пожарот голта се’ пред себе…“

„После евакуацијата се вратив во мојата куќа на Малибу. Од Калифорнија пристигнуваат трогателни пораки. Благодарен сум им на пожарникарите. Благодарам на храброста и позитивниот дух“, напишал глумецот. Глумецот Џерард Батлер (48) на својот Твитер профил објавил потресна исповед. Имено, неговата куќа е уништена во пожарот кој се шири со километри. …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧУДО: Во изгорена куќа во Грција иконите останале негибнати!

Светот е свртен кон Грција и со надеж очекува позитивни вести од опожарените или изгорените делови…Поради тоа очите на светот се свртени кон сите информации, фотографии или видеа… Така е откриено ова видео, од една семејна куќа, која е потполно изгорена, но просторијата со икони е останата негибната. Погледнете: Σας …

Повеќе »

(ФОТО) Кога за вас зборуваат соседите: Еве што откриле за Лепа Брена!

Сега повеќе нема тајни. Сега е откриено каква е навистина Лепа Брена. Лепа Брена е едно од најголемите имиња во светот на музиката на овие простори. Во бившата држава била апсолутно најголемо пејачко име, но со распаѓањето на Југославија успеала да опстане и покрај бројните нови изведувачи. Екипа на срски …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Страшно: Пожарникар, татко на четири малечки ќерки,загинал на снимање на филм со Вилис и Нортон…

Пожарникарот Мајкл Дејвидсон се одвоил од останатите 175. пожарникари кои гаселе пожар на филмскиот сет во њујоршки Харлем, а подоцна колегите го пронашле без свест… Глумецот Едвард Нортон (48) забележал дека од подрумот на зградата во која го снимале филмот излегува чад. Продукцијата веднаш повикала пожарникари. Филмската екипа снимала сцена …

Повеќе »

(ФОТО) Поради веродостојност за сцена од филм со Брус Вилис загинал пожарникар!

Цената на веродостојноста на филмска сцена на своја кожа ја почувствувал 37. годишниот пожарникар Мајкл Дејвидсон, кој за време на снимањето го загубил животот… За време на снимањето на голем пожар загинал еден пожарникат, а двајца негови колеги се повредени на местото каде што се снима новиот филм „Motherless Brooklyn“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Хрватскиот глумец заробен во пожарот во Лос Ангелес: Објавил вознемирувачко видео!

Хрватскиот глумец, Горан Вишљиќ, кој живее и работи во Америка, со сопругта и трите деца е заробен во пожарот во Лос Ангелес. Тој на социјалната мрежа Инстаграм споделил вознемирувачко видео и ги загрижил следбениците. Имено, Калифорнија е зафатена од ужасен пожар, а славниот глумец на социјалната мрежа објавил видео на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Гори Лос Ангелес: Славните личности се иселуваат од Холивуд

Градот се задушува во густ чад откако гигантски пожар избил, во понеделникот, во округот Вентура, северно од Лос Ангелес… Неколку илјади калифорниски пожарникари деновиве се борат со пожари северно од Лос Ангелес каде што властите наредиле евакуација на жителите од неколку квартови. Жителите на населбите помеѓу Малхоленд Драјв на северот …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Четири години од смртта на Пол Вокер: Вин Дизел со емотивно сеќавање на Инстаграм!

„Без оглед каде си, пола милја далеку, или преку половина свет, секогаш ќе бидеш семејство“ напиша Вин Дизел на Инстаграм. Пол Вокер и неговиот пријател Роџер Родас загинаа во сообраќајна несреќа во Калифорнија на 30 ноември 2013 година.Ѕвездата од серијалот „Брзи и бесни“ и Родас тој кобен ден одлучија да …

Повеќе »

(ФОТО) Мајка „лавица“ втрчала во огнена стихија да си ја спаси ќерката!

Откако во својата куќа забележала огин и густ дим, Ангел прво ги извадила двете малечки деца па се вратила по ќерката. Завршила во болница со изгореници од трет степен Кога ги отворила очите, после сонот, Ангел Фиорини, мајка на три деца, забележала дека не може нормално да дише. Не минало …

Повеќе »